Eflani’de 29 Ekim Dolu Dolu Kutlandı-2021

Geçtiğimiz iki yıl koronavirüs nedeniyle kontrollü olarak kutlanan 29 Ekim bu yıl tekrar coşkuyla kutlandı. Kutlamalar 28 Ekim günü “Cumhuriyet Yürüşü” ile başladı. Aynı gün Şehit Gazi aileleri ziyaretleri de yapıldı. 29 Ekim günü de kutlamalar devam etti.

İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Coşkuyla başladı. İlçemizdeki tüm okullarımızın idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÇELEBİ’nin ve Şube Müdürlerimizin de katılımlarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçe merkezinde bando eşliğinde “Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirdiler.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni yapıldı. Düzenlenen törende; Atatürk Anıtı’na Kaymakamımız Ahmet TAN ve Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL tarafından çelenk sunumunun ardından Tören alanında Saygı duruşu sonrası İstiklal Marşı coşkuyla okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Türk Milleti’nin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü ve Milletimizin tarihteki en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabulü ile başlayan program, Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda devam etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Kaymakamımız Sn. Ahmet TAN, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Öğrencilerin sunmuş olduğu çeşitli müzikaller, okumuş oldukları şiir ve kompozisyonların akabinde yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Öğretmen ve Öğrencilerimizin bando eşliğinde tören geçidinin ardından program son buldu. Düzenlenen programa Kaymakamımız Sn. Ahmet TAN, Belediye Başkanı Sn. İbrahim ERTUĞRUL, Sivil toplum ve Siyasi Parti temsilcileri, Daire amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Halkımız katıldı.

Kaymakamımız Ahmet TAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı;

Bilindiği gibi tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Zaferle sonuçlandırılmış ve 98 yıl önce bugün Cumhuriyetle taçlandırılmıştır.

Şanlı tarihimiz şahittir ki bu millet inancı ve birlikteliği ile her zorluğu aşıp, adaleti ve umudu her zaman dalgalandırmaya muktedirdir. Bizi biz yapan değerlerimize ve birliğimize sahip çıktığımız sürece bu aziz millet sonsuza dek var olacaktır. Bilinmelidir ki, İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, 98 yıl önce olduğu gibi, bugün de içimizde büyük devlet olmanın şuur ve vakarına sahip olan necip milletimiz, atalarının bedelini kanlarıyla ödediği bu topraklarda Cumhuriyet tacını ilelebet gurur ve şerefle taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal ve İstikbal kahramanlarımızı, bu vatan için gözünü kırpmadan canını veren tüm Şehitlerimizi ve Ahirete İntikal etmiş Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet TAN
Eflani Kaymakamı

Eflani 29 Ekim Yürüyüşü

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir