Eflani’de 29 Ekim Kutlamaları Yapıldı (2020)

Türk Milleti’nin tarih sahnesinde yeniden varoluşunun sembolü ve Milletimizin tarihteki en büyük başarılarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. 

Hükümet binası bahçesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında,Kaymakamımız İbrahim ŞENKON ve Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL’un tebriklerin kabulü ile başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Kaymakamımız Sn. İbrahim ŞENKON’un, günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. 

Kaymakam ŞENKON konuşmasında;”Bilindiği gibi tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Zaferle sonuçlandırılmış ve 97 yıl önce bugün Cumhuriyetle taçlandırılmıştır. Şanlı tarihimiz şahittir ki bu millet inancı ve birlikteliği ile her zorluğu aşıp, adaleti ve umudu her zaman dalgalandırmaya muktedirdir. Bizi biz yapan değerlerimize ve birliğimize sahip çıktığımız sürece bu aziz millet sonsuza dek var olacaktır. Bilinmelidir ki, İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, 97 yıl önce olduğu gibi, bugün de içimizde büyük devlet olmanın şuur ve vakarına sahip olan necip milletimiz, atalarının bedelini kanlarıyla ödediği bu topraklarda Cumhuriyet tacını ilelebet gurur ve şerefle taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal ve İstikbal kahramanlarımızı, bu vatan için gözünü kırpmadan canını veren tüm Şehitlerimizi ve Ahirete İntikal etmiş Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum”dedi. 

Akabinde Öğrencilerin okumuş oldukları şiir ve komposizyonların ardından program son buldu. Düzenlenen programa Kaymakamımız Sn.İbrahim ŞENKON, Belediye Başkanı Sn. İbrahim ERTUĞRUL, Daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler,Siyasi Parti temsilcileri ve Halkımız katıldı.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir