Eflani’de İlk Korona Virüs Vakası Görüldü

İlçemiz Karacapınar Köyünde nisan ayı başında istanbul’dan köye gelen bir hemşerimizin Covid-19 testi pozitif çıktı. Köy izolasyon altına alındı.

Karacapınar Köyümüzden Süleyman Coşkun’un Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine dün akşam saatlerinde sağlık ekipleri filyasyon çalışmaları çerçevesinde köye gelerek köylülerin ateşlerini ölçüp, herhangi bir belirti gösterip göstermediklerini kontrol ettiler.

Bugün Karacapınar Köyü Muhtarı Halil İbrahim Çelenli sosyal medyadan yaptığı açıklama ile köyde şu an bir karantina uygulaması olmadığını ancak hep birlikte bir izolasyon altında olduklarını belirtti.
İşte o açıklama;

Duyuru!!!
Köyümüzde talihsiz bir olaya rastlanmış Süleyman Coşkun amcamızın Covid 19 testi pozitif çıkmıştır.
Süleyman amcamıza acil şifa diliyoruz. Dün gece saatlerinde köyümüzdeki tüm vatandaşların tedbir amaçlı ateş ölçümü yapılmıştır. Şu anlık köyümüzde KARANTİNA söz konusu değildir.
Devletimizin 2 aydır yaptığı çağrıyı köyümüze sağlık çalışanları gelip vatandaşlarımıza tek tek anlatarak Evde kalın çağrısı yapılmıştır.
Şu an hep birlikte İZOLASYON altındayız mecbur kalmadıkça evlerinizden hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerinizin sağlığı için çıkmayın .
Karantina süreci şu anlık köyümüz için başlamamıstır. Karantina süreci köyümüz için söz konusu olduğunda sayfamdan duyuru yapılacak. Asılsız haberlere itibar etmeyin…

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1345386278984918&id=100005406765755

Muhtarın Son Açıklaması;

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir