Eflani’de Koronavirüs’ten Dolayı İlk Ölüm :(

Son dönemde Karabük’te artan koronavirüs vakaları sonrasında, Eflani Karacapınar Köyü, Kadıoğlu Mahallesinden Sakine Taşkın (80) Teyzemiz yaşamını yitirdi. (Allah Rahmet Eylesin)

Karacapınar Köyü Eflani’de ilk resmi koronavirüs teşhisinin konulduğu köylerdendi. Böylece ilk ölümün gerçekleştiği köyümüz oldu. Köy Muhtarı Halil İbrahim Çelenli, vefat haberini sosyal medyadan şöyle paylaştı; “Covid 19 sebebiyle Köyümüz Kadıoğlu Mahallesinden Sakine Taşkın vefat etmiştir. Köyümüzün başı sağ olsun

Sakine Teyzemiz Karabük’te koronavirüs’ten vefat eden 12. kişi olurken, bu haber yazılırken bu rakam ne yazık ki 13 oldu. Şuanda pandemi servisinde 72 hasta, yoğun bakımda da 5 hasta olmak üzere toplam 77 vakanın tedavisi hastanede sürüyor.

Kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle Karabük’te adeta virüs patlaması yaşandı. 3 Ayda görülmeyen vaka sayılarına 25 gün gibi bir sürede ulaşıldı. Yetkililerden alınan bilgiye göre; “Kontrollü sosyal hayat dönemine geçtiğimiz günden bu yana yaklaşık bir ay (25 gün) içinde toplam Covid-19 pozitif vaka sayımız 180’e ulaştı.
Şu anda hastanemizde pandemi servislerinde 72 hasta, yoğun bakımda 5 hasta olmak üzere toplam 77 PCR pozitif hastamız tedavi görüyor. Bu dönemde 3 hastamız da vefat etti.
Hastaneden taburcu olan ve evde 14 gün izolasyon imkanı bulunmayan 18 vatandaşımız ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait bir yurtta gözlem altında tutuluyor. Pandemi süreci başından bu yana yapılan toplam PCR test sayısı 8000’i aştı.”

Tez Zamanda Rakamların Sıfırlanması Dileğiyle Allah’a Emanet Olunuz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir