Eflanili Kore Gazisi Kamil Özalp Defnedildi

Karabük’ün yaşayan son 3 Kore Gazisinden biri olan Eflani, Ovaçalış Köylü, “Kamil Özalp” namı diğer ‘Koralı’ Karabük’te son yolculuğuna uğurlandı.

Karabük valisi Fuat Gürel de Kamil Özalp’in vefatının ardından taziye mesajı yayınladı. Vali Gürel; “Vatan sevgimizin, millet aşkımızın, dava şuurumuzun en somut simgesi olan gazilerimiz bizler için çok değerlidir. Kore Savaşı’na katılarak Türk askerinin yalnız kendi memleketi için değil dünya barışını koruma adına vatanından binlerce kilometre uzaklarda bile büyük fedakarlıkla savaştığını dünyaya gösteren gazilerimizden Kamil Özalp’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum.” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili de; “Karabükümüzde hayatta olan son Kore Gazilerimizden Kamil Özalp amcamızın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhum gazimize Allah’tan rahmet,ailesine ve milletimize başsağlığı dilerim.Mekanı cennet olsun” mesajını sosyal medya hesabından paylaştı.

Eflanili Kore Gazisi Kamil Özalp, Karabük Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ki Fatih Camiinde kılınan cenaze namazı ardından Karabük Köyü aile mezarlığına defnedildi.

İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün kıldırdığı cenaze namazına, Karabük Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, Karabük Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Gaziler Derneği Başkanı Sebahattin Çorbacı, ailesi ve vatandaşlar katıldı. Düzenlenen törende korona virüs tedbirleri elden bırakılmadı. Cenaze namazı sosyal mesafe kurallarına uygun kılındı.

Allah Rahmet Eylesin. Mekanı Cennet Olsun.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir