Eflani’de Sel, Eflani Sular Altında Haziran 2014

eflani-sel-haziran-2014


Geçtiğimiz Mayıs Ayı Başında Eflani’de Meydana Gelen Sel Haberini Sizlerle Paylaşmıştık.

Yaşanan Bu sel olayının ardından bir ay geçtikten sonra Eflani tekrar sel sularına teslim oldu.

Eflani göletlerinde sular bentleri aştı. Tabaklar deresi gene taşarak geçmek isteyenlere yol vermedi. Ulugeçit Deresinin de üzerinden geçmek isteyenler zor anlar yaşadı. Çal yolunun köprü mevkiinde de aynı olaylar yaşandı. Bostancı Köyünde, Gökgöz Köyünde, Aday Köyünde ve Ova Köylerinde Selin Etkisi Daha Şiddetli Olarak Hissedildi. Ovaçalış Köyü Camii de sel sularından etkilendi. Bazı köylere ulaşım bir süre kesildi. Yollarda hasar meydana geldi. Sel sonucu bazı evlerin giriş katları, samanlıklar ve tarlalar su altında kaldı. Can kaybı yaşanmazken maddi hasar meydana geldi. Eflani’de m² ye 50 m³ yağış düştüğü ifade ediliyor.

Ülke genelinde devam eden yağışlar neticesinde 81 vilayette AFAD ekipleri hazır olarak bekletilirken, Eflani İlçe Kaymakamlığı, telefonlara mesaj göndererek sellerden dolayı vatandaşların zorunlu olmadıkça yola çıkmamasını tavsiye etti.
Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir başta olmak üzere Eflani İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Koç, Mesut Aydın Eflani İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ve AFAD çalışanları su baskınları yaşanan köylere hareket ettiler. Evlerinde mahsur kalanlara ve riks altında olanlara yardım edildi. Eflani Belediyesi ekipleri de su baskınları olan bölgelerde yoğun çalışma sarf ederken Belediye Başkanı İbrahim Erturul çalışmaları yerinde inceledi.

Eflani Tabaklar – Kayadibi – Ediller – Yalacık Mah. Sel Görüntüleri.
Video Eflani Belediye Başlanı İbrahim Ertuğrul’un Facebook Hesabından Alınmıştır. Yüksek Kalitede İzlemek İçin Tıklayınız

Eflani, Aday Şükürşük / Şükrüşeyh Sel Görüntüleri, Videosu

Alpagut Köyü Zarhanlı Mahallesi’de Yağıştan Etkilendi. Koca Çayır, Âdeta Eflani’nin 4. Göleti Gibi Oldu. Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Tüm Fotoğrafları Görmek İçin Fotoğrafın Üzerine Tıklayınız
Eflani'de Sel

Eflani'de Sel

Eflani Yalacık Sel

Eflani Başiğdir Sel

İlçemiz yağmur ve sele teslim oldu haberi için tıklayınız
Sel Köprüleri Geçilmez Yaptı Haber İçin Tıklayınız
Ova Deresi Taştı, Ova Camii Sular altında haber için tıklayınız
Eflani Sular Altında haberi için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir