Eflani’deki Tüm Okullar Temizliğini Belgeledi

Millî Eğitim Bakanlığı ile TSE iş birliğinde oluşturulan kılavuz doğrultusunda okullarda yapılan incelemeler neticesinde 200’den fazla kriteri yerine getiren okullarımız ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazandı.

MEB Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından “Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu Belgelendirme Programı’ kapsamında hazırlanan Okulum Temiz Belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi tarafından okul müdürlerine verildi.

Takdim esnasında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ,

“Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere okulumuzdaki tüm çalışma arkadaşlarımızın sağlığı açısından Sanayi Bakanlığı, TSE ve Bakanlığımız İSG Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen bu programa büyük önem vermekteyiz. Sağlık, hijyen, temizlik bizim için her şeyin başında gelmektedir. Bu kapsamda büyük özveri ile çalışıp okullarımızın sağlık ve hijyen açısından da güvenli bir hale gelmesini sağlayan siz değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Eflani İlçe MEM’e bağlı okullar arasından belge alan 3 okul ve Halk Eğitimi Merkezi ile birlikte temiz okul standardizasyonuna ulaşan kurum sayımız 4’e ulaştı. Biz sağlık ve hijyen konusunda en profesyonel yöntemleri takip ve tatbik etmek için büyük bir gayret sarfediyoruz. Emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım. “dedi. Daha sonra okul müdürlerimize “Okulum Temiz” belgeleri takdim edildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir