Eflani’nin Talepleri Yeniden Ankara’ya İletildi

Hemen hemen her yıl olduğu gibi bu yılda Eflani’nin merkezi hükumetten talepleri yetkililere iletilerek destek istendi.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaşarak “Eflani Gündemi İle Toplandık” dedi. Bu paylaşımı sizlerle paylaşırken bu yıl başında ve daha önce gerçekleştirilen Ankara ziyaretlerinden birkaçını haberimizin sonuna ekliyoruz.

Bu gün Gazi Meclis çatısı altında Eflani gündemi ile bir toplantı yaptık. Cumhur Başkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sn. Mehmet Ali ŞAHİN başkanlığında, Millet Vekillerimiz Sn.Cumhur ÜNAL, Sn. Niyazi GÜNEŞ AK PARTİ ilçe başkanımız Ersin CEBECİ, İl Gn. Mec. Üyelerimiz Ahmet KOÇ ve Mesut AYDIN”ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda yıllardır takip ettiğimiz ancak son zamanlarda yaşanan Covid 19 salgını nedeni ile bir süre ara vermek zorunda kaldığımız takip sürecine başlamış olduk.
1- ULAŞTIRMA BAKANLIĞI : Pınarbaşı yol ayrımı Kavşağı- Eflani yolunda ki çalışmaların tamamlanması, Kara evli- Eflani arası yolun iyileştirilmesi, Şehir geçişinin yeniden BSK ile kaplanması, Çevre yolunun açılması konuları Ulaştırma bakanı ziyaret edilerek talep edilecek.
2- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI : EFLANİ MY Okulunun arsa ve müştemilatlarının KÜ sine devri, köy okullarının köy tüzel kişiliğine devri talep edilecek.
3- TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI : Eflani Belediyesi Hayvan barınağının ödenek ihtiyacının karşılanması, Hayvancılıkta ki girdi maliyetlerinin düşürülmesi, ilçemizin Kırsal Dez Avantajı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamına alınması ve bakanlığının teşviklerinden yararlanması, Orman İşletme Müdürlüğünün kurulması, orman emvali taşımacılığında bozulan yolların iyileştirilmesi talep edilecek,
4- ÇEVRE VEŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI : Pazar Yerinin Üzerinin Kapatılması için tahsis edilen 250.000 tl ödeneğin artırılması talep edilecek.
5- ENERJİ BAKANLIĞI : Son Zamanlarda sıklıkla yaşanan elektrik kesintilerinin ortadan kalkması için gerekli tedbirlerinin alınması, vatandaşlarımızın Enerji Sa ile olan işlerinin kolaylaştırılması için gerekli dedbirlerin alınması, enerji şebekenin ve trafoların yenilenmesinin talep edilmesi.
6- MALİYE BAKANLIĞI : Eflani belediyesi yatırımları için ödenek talebi.
7- İÇİŞLERİ BAKANLIĞI : Hükümet konağı ve emniyet amirliği binalarının yapımının takip edilmesi.
Yukarıda ki konuların bakanlıklar nezdinde takip edilerek bizzat taleplerin bakanlara iltilmesi ve konuların sürekli gündemde tutulması kararlaştırıldı.
Sn. Mehmet Ali ŞAHİN, sn. Cumhur ÜNAL ve Sn. Niyazi GÜNEŞ’e ilçemiz adına teşekkür ediyor, kendilerinin selamlarını hemşerilerimize iletiyorum.
Alınan kararların hayırlara vesile olmasını ve gerçekleşmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

https://www.facebook.com/ertugrulibr/photos/a.2235641759814117/3433468383364776

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir