Eflani’nin Yeni Kaymakamı “Sinan Aşçı” Oldu

İçişleri Bakanlığı “Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi” ile 300 Mülki İdare Amirinin görev yerlerinde değişiklik yapıldı. Kararname kapsamında Eflani Kaymakamlığına Sivas İli Kangal İlçesi Kaymakamı Sayın Sinan Aşçı atandı.

Yayınlanan kararnameye göre mevcut Eflani Kaymakamı Seyfullah Ordueri Kadışehri Kaymakamlığına atanırken, Eflani’nin yeni kaymakamı ise Kangal Kaymakamı Sinan Aşçı oldu. Karabük Vali Yardımcılığına ise Bayındır Kaymakamı Barboros Baran atandı.

Sinan Aşçı Kimdir?

Kaymakam Sinan Aşcı, Kahramanmaraş İlinin Göksun İlçesinde dünyaya geldi.

İlköğretim ve Lise eğitimini Göksun Kahramanmaraş´ ta tamamladı. Lisans eğitimini ise 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Bir süre Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Batman Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Batman İlinde Vilayet Stajını Balıkesir İli Erdek İlçesinde Refiklik Stajını, Adıyaman İlinde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Nevşehir İli Derinkuyu İlçesinde Kaymakam Vekiliği yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletlerinde bir yıl süreyle Towson University´ de İngilizce dil eğitimi aldı. Aynı zamanda Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli Kamu Kurumlarında incelemelerde bulundu.

Bu dönemde ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Wasington Büyükelçiliğinde Büyükelçilik stajını tamamladı. Yurtdışı dönüşü sonrasında, Kayseri İli Tomarza İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Burdur ili Kemer İlçesi Kaymakamlığı da yapan Aşçı son Kararname ile Eflani Kaymakamlığına atandı.

İlçemiz İçin Hayırlı Uğurlu Olsun. Kaymakamımıza yeni görevinde başarılar dileriz.

Kararnamenin Tamamı İçin Tıklayınız

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir