Gerekli Düzenlemeyi Yapan Köylere Çöp Konteyneri Verilecek

Eflani’de geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programında İl Genel Meclisi üyesi Mesut Aydın gerekli düzenlemeyi yapan köylere çöp konteyneri verileceğini ve çöplerin bir program dahilinde toplanacağını ifade etti.

Bayramlaşma töreninde katılımcılara Eflani’de gerçekleşen faaliyetler hakkında bilgi veren İbrahim Ertuğrul, Karabük İl Özel İdaresi tarafından Eflani’ye tahsis edilen çöp toplama aracı hakkında bilgi vermek üzere kürsüye il genel meclisi üyelerini davet etti.
Kürsüye gelen İl Genel Meclisi Eflani Üyesi Mesut Aydın, İlçemiz köylerinde ki çöpleri toplamak üzere, donanımlı bir aracın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekleriyle il özel idaresi kanalıyla Eflani’ye tahsis edildiğini ifade etti. Hatta arazi özelliği olan bu araca kar bıçağı donanımı eklene bilemesi halinde kış aylarında yol açma çalışmalarında dahi kullanmak istediklerini dile getirdi. Çöp biriktirme yerleri hususunda Karlı köyünü referans gösteren Aydın, diğer köylerimizde de böyle çöp toplama alanları yapılırsa; kötü görüntülerin önüne geçilebileceğini ve çöp toplama işlemenin verimli bir biçimde yerine getirilebileceğini sözlerine ekledi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir