Haftaya Başlangıç Toplantısında Eflani Anlatıldı

“Haftaya Başlangıç” toplantıları devam ediyor.

Kaymakamlıklarımız, İl Müdürlüklerimiz ve ilimizdeki kurum ve kuruluşlar arasında bilgi alışverişinde bulunmak, kurumlar arasında iletişim ve empati yaklaşımını geliştirmek, ilimizin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüşmek amacıyla Vali Sayın Kemal ÇEBER tarafından uygulamaya konulan ve iki haftada bir yapılması planlanan “Haftaya Başlangıç” toplantısı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya Vali Kemal ÇEBER’in yanı sıra Vali Yardımcıları Osman YENİDOĞAN ve Barboros BARAN, Karabük Valiliği Hukuk Müşaviri Numan Tahir ŞİMŞEK, İlçe Kaymakamları, Garnizon Komutanı Per. Albay Tekin NEMLİOĞLU, İl Jandarma Komutanı J. Albay Cihan ULUKAYA, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin AKAY, Eflani Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantının ilk sunumunu gerçekleştiren Kaymakamımız Sayın Sinan AŞCI, yaptığı sunumda; Eflani ilçemizin genel, eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık, ilçede desteklenen projeler, yürütülen faaliyetler, köyler, ihtiyaçlar, mali ve ticari hayat, hedefler ve ilçede ihtiyaç duyulan çalışmalar hakkında Vali Kemal ÇEBER ve katılımcılara sunumlar eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantı Eflani Belediye Başkanlığının ilçede gerçekleştirdiği yatırımlar ve hizmetlerle ilgili Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL’un yaptığı sunum ile devam etti.

Daha sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü sunumunu gerçekleştiren Müdür V. Nazan ŞENTÜRK yaptığı sunumda; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vizyonu ve misyonu, araç ve personel durumu, müdürlüğün ilgi alanına giren hava kirliliği başta olmak üzere çevre ve gürültü kirliliği konusunda uygulanan yaptırımlar, ilimizdeki kamuya ait yatırım projeleri, yapı malzemeleri ve yapı denetimleri konularında ayrıntılı bilgiler verdi.

Toplantı soru-cevap ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi..

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir