“En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi Anlatıldı.

EFLANİ BORSA İSTANBUL Ç.P.A.L KONFERANS SALONUNDA KARABÜK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE” ADLI PROJENİN TANITIMI YAPILDI.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında madde bağımlılığı hakkında eğitim verildi.

Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesinin tanıtımı Eflani Borsa İstanbul Ç.P.A.L Konferans Salonu’nda yapıldı.

Tanıtım toplantısına Kaymakamımız Büşra GÜNEŞ, Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL, İlçe Emniyet Amiri Cemalettin BULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ, polis teşkilatı mensupları, davetliler ve veliler katıldı.

“En İyi Narkotik Polisi Anne” proje ile ilgili bilgilendirmede bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden polis memuru ‘‘Bu yaptığımız mücadelede annelere ve ailelere çok iş düşüyor. Bu proje kapsamında 81 ilimizde bu eğitim verildi, verilmeye de devam ediliyor. Bildiğimizi zannettiğimiz birçok şeyi bir uzmanından dinlediğimiz zaman aslında bilmediğimizi öğreniriz. Onun için ilgi göstermemiz lazım. Bu işi sadece güvenlik birimlerimize havale etmememiz lazım. Komşularımıza, bu işin eğitimini almamış kişileri de mutlaka bu eğitimleri almalarını tavsiye etmemiz gerekmektedir. Bir annenin göreceği bir davranış değişikliği çok daha büyük bir sorunun önüne geçmemizi sağlar. Çünkü bir evladı en iyi tanıyan annedir. Onun için anne-babanın duruşu, tutumu ve söyleyecekleri bizim için çok kıymetlidir. Hepimiz genç olduk hepimizin genç evlatları var. Gençlerimizi anlamamız ve onları kırmadan, üzmeden ve suçlamadan hareketlerini takip etmeliyiz.’’ dedi.

Ayrıca teknolojik imkanlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak amacıyla kullanılan ve uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkanı sağlanması hedeflenen “UYUMA” (Uyuşturucuyla Mücadele) uygulaması hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir