Eflani’de Öğretmenler Günü Kutlandı – 2021

24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçemizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği”ni kabul etmesi nedeniyle her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü tüm Yurtta olduğu gibi ilçemizde’de de kutlandı.

Program Hükümet Konağı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ ve Öğretmenlerin Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengini Atatürk Anıtına sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından program Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam etti.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen programlara Kaymakamımız Ahmet TAN, Belediye Başkan V. Orhan SAVAŞ, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ,Okul Müdürleri, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapıldı. Öğretmen ve Öğrencilerin sunmuş olduğu çeşitli müzikaller, okumuş oldukları şiir ve komposizyonların akabinde yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Program sonrası öğretmenlerimizle toplantı gerçekleştiren Kaymakamımız Ahmet TAN; “Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Ülkemizi emanet edeceğimiz gelecek nesillerimizi yetiştiren ve her zaman görevlerini fedakârca icra eden siz değerli öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi. Tüm Okullardaki öğretmenlerimize Protokol tarafından hediyelerinin takdimi sonrası Program sona erdi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.