Hastaneye Gidemeyen Vatandaşı Jandarma Getirip Götürdü

Eflani ilçemiz Çavuşlu Köyünde ikamet eden iki vatandaşımızın yoğun kar yağışı nedeniyle öncelikli sırada oldukları Covid-19 aşılarını yaptırmak için hastaneye gidemediklerini bildirmeleri üzerine Jandarma tarafından Eflani Devlet Hastanesine getirilip aşı olmaları sağlandı.

Karabük İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Jandarma personeli olarak emniyet ve asayiş hizmetlerinin yanı sıra her zaman sağlık hizmetlerinde de vatandaşlarımızın yanında ve yakınındayız.” mesajı verildi. İşte o açıklama;

Karabük ili Eflani ilçesi Çavuşlu köyünde ikamet eden, Kovid-19 aşısında öncelikli (2) yaşlı vatandaşımız, aşı randevusu almalarına rağmen yoğun kar nedeniyle yolların kapalı olduğunu ve Eflani İlçe Merkezindeki sağlık kuruluşuna gidemediklerini beyan ederek Jandarmadan yardım istemiş olup, Eflani İlçe Jandarma Komutanlığınca yaşlı vatandaşlarımız köylerinden alınarak, Eflani İlçe Merkezinde aşı olmalarını müteakip diğer ihtiyaçları da temin edilerek tekrar köylerine bırakılmışlardır.

Karabük İl Jandarma Komutanlığı personeli olarak emniyet ve asayiş hizmetlerinin yanı sıra her zaman sağlık hizmetlerinde de vatandaşlarımızın yanında ve yakınındayız.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir