Eflani’de Covid19 Aşısı Yapılmaya Başlandı.

Covid-19 hastalığına karşı İlimizde geçen başlayan aşılama faaliyetleri neticesinde tüm sağlık çalışanları ile huzurevi ve bakımevinde kalan vatandaşlarımızın ve buralarda çalışan personelin aşılanması tamamlandı. 85 yaş ve üstü vatandaşların aşılanmasına başlandı.

İlimizde aşı yapılan kişi sayısı 3000’e yaklaştı. İlk aşamanın A grubunda yer alan sağlık çalışanlarının aşılanması dün itibariyle sona ererken, B grubunda yer alan huzurevi ve bakımevinde kalan vatandaşlarımızın ve buralarda çalışan personelin aşılanması 19 Ocak salı günü tamamlandı.

Karabük İl Sağlık Müdürlüğünde Covid19 Aşı Bilgilendirme ve Danışma Hattı kuruldu. Vatandaşlarımız 0370 433 81 53 nolu telefonu arayarak aşı hakkında bilgi alabilecekler.

Eflani Devlet Hastanesi tarafından yapılan açıklama ile İlçemizde Covid 19 pandemik aşılama çalışmalarının başladığı duyuruldu. Yapılan açıklamada evinde 85 yaş üstü kişi bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın Alo 182, MHRS ve E Nabız’dan randevu alarak aşılarını yaptırabilecekleri ifade edildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir