İl Özel İdare Ekipleri Kapanan Yollar İçin Seferber Oldu

eflani-sel-yollar-kapandi

İlimiz genelinde meydana gelen yoğun yağışlar nedeniyle Eflani ve Yenice İlçelerinde bazı köy yolları bir süreliğine ulaşıma kapandı.

Yoğun yağışın yaşandığı Yenice İlçesinde Yamaç Köyü köy içi yolları, Akmanlar Köyüden geçen Bartın Yolu, , Abudullahoğlu, Ibrıcak,Yeniköy, Değirmenyanı, Derebaşı, Yeşilköy, Keyfallar,köyleri merkez ve mahalle yolları ile Çakırlar-Karahasanlar-Nodullar gurup yolları yoğun yağışlardan dolayı meydana gelen sel dolayısı ile bir süreliğine ulaşıma kapandı. Şenler-Esenköy-Çamlıköy -Abdullahoğlu grup yolu yola dağdan kopan büyük bir kaya parçası düşmesi sonucu ulaşıma kapmış kırıcı ile parçalanarak yoldan atılmak süreti ile yol ulaşıma açılmıştır. Yamaç köyü merkez ve mahalle içme suyu şebeke hattı sel dolayısı ile tahribat görmüş ve köyümüzün merkez ve mahallelerine su verilebilmesi için çalışmalar devam etmektedir.

Yoğun yağışın yaşandığı Eflani ilçemizin Halkavli-Mülayim grup yolu, Karlı-Gökgöz grup yolu ve mahalle yolları, Demirli İncövez Mahallesi, Bostancı, Abakoğlu, Çemçi, Ovaşehler, Soğucak, Bağlıca köyleri merkez ve mahalle yolları bir süreliğine ulaşıma kapanmış ekiplerimizin yoğun çalışması sonuca ulaşıma açılmıştır.

Yoğun yağışların yaşandığı Eflani ve Yenice ilçemizde kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için mevcut ekiplere takviye ekipler gönderilerek gece geç saatle kadar çalışmalara devam edilmiş her hangi bir olumsuzluk yaşanmadan köy yolları ulaşıma açılmıştır. Köy Yollarımızdaki temizleme çalışmaları devam etmektedir.

Köy yollarımızdaki çalışmalarla birlikte kara yolları ekiplerine de makine parkımızdaki greyder ve Lastik Tekerlekli yükleyicilerle destek sağlanarak ulaşıma kapanan Yenice- Zonguldak yolu ve Yenice –Bartın yolunun Akmanlar köyü mevkiindeki yolların bir an önce ulaşıma açılmasına katkı sağlanmıştır.

Kaynak: Karabük İl Özel İdaresi
Eflani Sel

Eflani Sel

Daha Fazla Fotoğraf İçin Tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir