Ova Köyleri Grup Yolu Mehterle Açıldı

Ova köyleri olarak adlandırılan Akkışla, Ovaşeyhler, Hacışaban, Akçakese, Karataş, Ovaçalış, Kutluören, Bağlıca ve Bakırcılar Köylerini Eflani’ye bağlayan grup yolunda sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasını ardından İstanbul Uluyayla Akkışla Dernek Başkanı Durmuş Eren ile Ova Köyleri Kooperatifi Başkanı Sadık Yalçın’ın öncülüğünde Ova Köyleri Muhtarlıkları ile Dernekleri tarafından tören düzenlendi.

Ova Köyleri Grup Yolu Açılışı Video

Eflani Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2021 yılı KÖYDES Projesi Kapsamında İl Özel İdaresinin kendi araç parkı ve personeli tarafından yapımı tamamlanan 6,2 km sıcak asfalt çalışmalarının ardından Ovaçalış Köyü Arnavut Mahallesinde düzenlenen törene; Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Eflani Kaymakamı Ahmet Tan, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Eflani Belediye Başkanı ibrahim Ertuğrul, İl Genel Meclis üyeleri ve AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz ve köy sakinleri katıldı.

Eflani Ova Köyleri Grup Yolu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti. Törende konuşan Vali Fuat Gürel, “Geçtiğimiz günlerde İstanbul Uluyayla Akkışla Dernek Başkanı Durmuş Eren, Ovaköyleri Koop. Başkanı Sadık Yalçın ziyaretime geldiler ve beni programa davet ettiler. Dernek Başkanlarımız “Mecnunun Leyla’ya kavuşması gibi bir sevda ile bu yola kavuştuk, yıllardır bekliyorduk” dediler, Milletvekillerimizle ve arkadaşlarımızla yanınızdayız. Sevincinize ortak olmak İçin aranızdayız. Bu yolları yapmak bizim görevimiz, ekstra bir teşekküre gerek yok. Milletimizin hizmetkarı olmak için buradayız. Devletimizin, Hükümetimizin gönderdiği kaynakları en son kuruşuna kadar  sizlere hizmet için kullanıyoruz. 2018 yılından itibaren Cumhurbaşkanımızın talimatları ile sıcak asfalt gerçekleştiriyoruz, her sene 100 km sıcak asfalt hedefimiz var ve her sene inşallah bu hedefimizi gerçekleştireceğiz. 2019 yılında asfalt plenti aldık, şükürler olsun ki kendi asfaltımızı kendimiz yapıyoruz. Maliyetimizi düşürerek daha fazla asfalt yapabilmek için bu yöntemi kullanıyoruz, dışarıda 1 km asfalt 800 bin civarında, biz bu rakamdan yüzde kırk tasarruf ediyoruz, bu sayede sizlere daha fazla asfalt yapabilme gayretindeyiz. Bölgemiz dağınık bir bölge, 277 köyümüz, 870 yerleşim birimimiz  ve 3 bin km yol ağımız var. Yaklaşık 400 km’sini sıcak asfalt kapladık, daha önceden 800 km’lik sathi kaplama yolumuz vardı toplanta Bin 200 km asfalt yolumuz var. İnşallah kısa süre içerisinde grup yollarımızı sıcak asfalta kavuşturmak istiyoruz. Grup yollarımızın sıcak asfalt çalışmalarını tamamladıktan sonra köylerimizin mahallelerini adım adım sıcak asfalta kavuşturmak istiyoruz.”diye konuştu.

Eflani Ova Köyleri Grup Yolu

Konuşmaların ardından Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, protokol üyelerine, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Genel Meclis üyelerine ve dernek başkanlarına vermiş oldukları desteklerden dolayı plaket takdimi gerçekleştirildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir