İlçemizde 23 Nisan Kutlandı – 2023

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıl Dönümü Kutlandı.

Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, Egemenliğin Millet iradesine bırakıldığı ve Milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve çocuklarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 103. yıl dönümü İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı bahçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ ve Öğretmenlerin Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mız ile başlayan programlar akabinde öğrencilerimizin Makam ziyaretleri ile devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Şehit Alişen KORKUT Ortaokulu öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ, Okul Müdürü Beyhan ERENLER ve Sınıf Öğretmeni Burcu YÜKSEL ile birlikte Kaymakamımız Gizem TOKUR’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kaymakamız Gizem TOKUR’dan koltuğu devralan okulun 8/B sınıfı öğrencisi Yaşar Kemal ÖZGÜN temsili olarak Kaymakamlık koltuğuna oturarak talep ve isteklerini aktardı. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutlayan Kaymakamımız Gizem TOKUR, günün anısına çocuklara çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir