İlçemizde 23 Nisan Kutlandı – 2022

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. Yıl Dönümü Kutlandı. Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, Egemenliğin Millet iradesine bırakıldığı ve Milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve çocuklarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak armağan edilen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 102. yıl dönümü İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı bahçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ ve Öğretmenlerin Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mız ile başlayan programlar akabinde öğrencilerimizin Makam ziyaretleri ile devam etti.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Şehit Alişen Korkut Ortaokulu öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi, Okul Müdürü Beyhan Erenler ve Sınıf Öğretmeni Burcu Yüksel ile birlikte Kaymakamımız Büşra Güneş’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kaymakamız Büşra Güneş’ten koltuğu devralan okulun 5/A sınıfı öğrencisi Yiğit Tunç temsili olarak Kaymakamlık koltuğuna oturarak talep ve isteklerini aktardı. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutlayan Kaymakam Büşra Güneş, günün anısına çocuklara çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir