Karabük’e Girenlerin Ateşleri Ölçülüyor

Coronavirüse (Covid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında ilimize giriş- çıkışlarda Ankara, Kastamonu, Bartın ve Zonguldak yolunda kurulan uygulama noktalarında araç sürücüleri ve yolcuların ateşleri ölçülerek virüs belirtisi olup olmadığına bakıldı ve koronavirüs ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Polis, jandarma ve sağlık ekiplerince denetim noktalarında ilimizin giriş-çıkış noktalarında vatandaşlar ateşleri ölçülüyor, ateşi olan sürücü ve yolcular 112 ekiplerine bildiriliyor. Ekipler ayrıca dışarı çıkmaları yasak olan 65 yaş üzeri vatandaşların da kurallara uyup-uymadıklarını denetliyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Jandarma ekipleri Merkez  ve İlçelerimize bağlı köylerimizi dolaşarak il dışından gelen vatandaşlarımızı ziyaret ettiler. Vatandaşlarımızın ateşlerini kontrol eden ve virüs belirtisi olup olmadığına bakan ekipler Coronavirüsüne karşı alınacak tedbirler konusunda bilgilendirmelerde bulundular.

Vali Gürel; Uygulamanın süreceğini, özellikle ilimize gelen vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları, komşuları ile yakın temastan kaçınmaları, kurallara uymaları ve hastalık belirtisi olursa 112 acil çağrı merkezini zaman geçirmeksizin aramalarını ve muhtarların il dışından gelen vatandaşlarımızın bilgilerini jandarma ile paylaşmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir