KBÜ Rektörü Refik Polat Eflani MYO Binasını İnceledi

kbu-rektor-eflani-myo

250 öğrencilik pansiyon, 14 derslikli eğitim binası ve iki blok halinde 16 dairelik lojmandan ibaret 102 dönümlük Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)’nun kullandığı arazinin Üniversitemize devredilmesinin ardından güçlendirmesi tamamlanan binada Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat incelemelerde bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’ı Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulumuza ziyaretinde Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve beraberindeki Eflani Halkı karşıladı. Ziyarette ayrıca Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı, Genel Sekreterimiz Av. Yaşar Alpay, Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Karabudak ve Daire Başkanları hazır bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat heyet ile birlikte güçlendirmesi yapılan bina ve diğer alanları gezerek, Yapı İşleri Daire Başkanı Mehmet Gül’den yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İncelemelerin sonunda yaptığı açıklamada Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat: “ Meslek Yüksekokulumuzda bilindiği üzere bugün itibariyle İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nde 50 öğrencimiz Merkez yerleşkemizde eğitimlerine devam ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bize devredilen binamızda güçlendirme çalışmalarını tamamladık. 2015-2016 eğitim öğretim yılında Meslek Yüksekokulumuzun binası faaliyete geçecek. Daha önceden öğrenci pansiyonu olarak kullanılan binayı da Kredi ve Yurtlar Kurumu ile görüşerek YURT yapılması konusunda çalışma başlatıyoruz. Binanın durumu da buna uygun. Öğrencilerimizin böylelikle barınma problemi olmayacak. Meslek Yüksekokulumuzda öğrenci alabileceğimiz temel bölümleri yani mezun olduklarında iş bulabilecekleri bölümleri açacağız. Arazinin de uygun olması sebebiyle Atçılık Bölümü ilk açılacak bölümler arasındadır. Eflanililerde görüyorum ki Okulumuzu benimsedi ve biran önce faaliyet geçmesini bekliyorlar. Ben Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Ertuğrul nezdinde tüm Eflani Halkımıza selamlarımı iletiyorum. Tekrardan Meslek Yüksekokulumuz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Bugüne tanıklık ettiği için gayet huzurlu ve mutlu olduğunu belirten Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul: “Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’a teşekkür ediyoruz. Önce Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulumuz kuruldu. Sonra Meslek Yüksekokulumuzun tabelasını açmıştık. Ogün hep birlikte tabelanın renginin solmadan burada eğitime başlanmasını temenni etmiştik. Bugünde öyle oldu. Çok mutluyuz. Bizler Eflanililer olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Her şeyi ile hazırız. Rektörümüz ile birlikte incelemelerde bulunduk. Binamız eğitim öğretime hazır artık, öğrencilerimizi bekliyoruz.” dedi.

Haber İçin Tıklayınız. Tüm Fotoğraflar İçin Tıkalyınız

Eflani MYO

Eflani MYO

Eflani MYO


Rektör Polat, İbrahim Ertuğrul’u makamında ziyaret etti haber için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir