Köyde Su Olmaması Cana Mal Oluyordu; Traktör Devrildi.

Köylerinde su olmadığı için köyün yakınındaki bir çeşmeden su getirmek isteyen köylüler kaza geçirdi.

Dün bölgemizdeki susuz köy sorununu bir kez daha gözler önüne seren acı bir olay meydana geldi. Komşumuz Kastamonu’nun Pınarbaşı İlçesinin Esentepe Köyü, Demirci Mahallesi sakinlerinden M.D. köylerinde yeterli su olmadığı için köyün yakındaki bir çeşmeden varille su getirmek isterken kaza geçirdi.

Su dolu varilin devrilmesi kazaya sebebiyet verdi.

Traktör seyir halindeyken arkadaki varilin devrilmesi sonucu şoförün bir anlık dikkatinin dağılması ve ani bir manevra yapmasıyla traktör yolun altına devrildi. Kazada traktörde bulunan 3’ü çocuk 5 kişi yaralandı. Yaralılar küçük sıyrıklarla olayı atlatırken, traktörün kabinli olması ve yavaş seyretmesi can kaybını önledi.

Köy sakinleri yaklaşık 10 yıl önce bir su projesinin iptal edildiğini dile getirirken 2 ay önce köyün su sorunu ile ilgili CİMER’e yapılan müracaatta Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından verilen cevapta “Kavaklı Membaına proje hazırlanmış olup yapımı yatırım, bütçe ve iş programları dahilinde değerlendirilecektir” denilmiştir. Köylüler başka kazalar olmaması için bu projenin ivedilikle hayata geçirilmesini bekliyor.

Demirci Ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyoruz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir