Mantar Ararken Yönünü Kaybetti, Jandarmadan Yardım İstedi

Eflani İlçemiz Müftüler Köyü Mollaoğlu Mahallesi sakinlerinden Tahsin Üstün, ormanlık alanda mantar ararken kayboldu. Cep telefonuyla Jandarmayı arayan Üstün bir süre sonra sağ salim bulundu.

Mollaoğlu mahallesinde ikamet eden Tahsin Üstün, kapalı ve hafif yağışlı havada mantar toplamak için ormanlık alana gitti. Bir süre sonra yönünü kaybeden Üstün, nerde olduğunu bir türlü kestiremeyince cep telefonuyla jandarmayı arayıp yardım istedi. Bunun üzerine Jandarma, UMKE ve Orman İşletme ekipleri hemen harekete geçti. Bu arada köy muhtarı Dursun Atasoy’la da iletişime geçilmesiyle, Tahsin Üstün’ün tariflerinden yola çıkan Muhtar Dursun Atasoy ve köy sakinlerinden Osman Savaş, kaybolan Tahsin Üstün amcayı sağ salim buldular.

Tahsin Amcaya geçmiş olsun diyor, emeği geçen Jandarma teşkilatına UMKE, Sağlık ekiplerine ve Orman İşletme Ekiplerine, Muhtar Dursun Atasoy’a ve Osman Savaş’a teşekkür ediyoruz. Son haftalarda il genelinde 11 kişinin mantar ararken kaybolduğu öğrenildi. Tüm kayıplar sağ salim bulundu.

Kaynak: Müftüler Köyü İnstagram Sayfası

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir