Eflani Ulu Caminden 3.800 Liralık Yardım Parası Çalındı

İlçemiz Ulu Camindeki kasa bulunan 3 bin 800 TL tutarındaki yardım paraları çalındı. Edinilen bilgiye göre olay, dün Cuma namazından sonra içeriye giren kimliği belirsiz kişi tarafından gerçekleştirildi. Güvenlik kameralarından göründüğü kadarıyla şüpheli kişi önce caminin içinde kimsenin olup olmadığını kontrol etti. Ardından görevli odasına yönelen şüpheli kapının üzerinde anahtar olup olmadığını kontrol etti. Anahtarın olmadığını anlayan şüpheli cebinden çıkarttığı cisim ile kapıyı açtı ve içeriye girdi. İçeride bir süre durduktan sonra çıkan şüpheli olay yerinden taksi ile uzaklaştı.

Camiye geldiğinde kasanın açık olduğunu gören cami imamı durumu ekiplere bildirdi. Olay yerinde inceleme yapana ekipler şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatırken, hırsızlık olayı caminin girişindeki güvenlik kamerasına yansıdı.

Eflani Kaymakamı Büşra Güneş,’’ Şüphelinin olay yerinden taksiyle ayrıldığı ve Safranbolu’ya gittiğini tespit ettik. Ekiplerimiz Safranbolu emniyeti ile koordineli bir şekilde şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor’’ dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir