Şehit ve Gazi Aileleri Bu Bayramda Unutulmadı

Ülke genelinde ve Eflani’de korona virüsü nedeniyle buruk bir bayram yaşansa da şehitlerimiz ve aileleri bu bayramda unutulmadı. İlçemizde Bulunan Şehit ve Gazi Ailelerine Protokol Tarafından Bayram Ziyareti Gerçekleştirildi.

Kaymakamımız Burak ÖZ, beraberinde Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL,İlçe Emniyet Amiri İrfan İNAN,S.Y.D.V Müdürü Hüseyin YILMAZ,İlçe Müftüsü Saim GÜNGÖR,İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet KOÇ ve Mesut AYDIN ile Ramazan Bayramı münasebetiyle Şehit ve Gazi Ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Ziyaretlerde şehitlerin aileleri ve gaziler ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Kaymakam ÖZ, şehitlerimizin ailelerinin ve gazilerimiz ile ailelerinin Ramazan Bayramını kutlayarak Karabük Valimiz Sayın Fuat GÜREL’in selamını ve mektubunu takdim etti.

Şehitlerimizin ailelerinin herkesin kalbinde müstesna bir yere sahip olduğunu belirten Kaymakam ÖZ, “Devletimiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş şehitlerimizin, canlarını hiçe saymış gazilerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Onların aileleri bizlere birer emanettir. Bugüne kadar her zaman onların yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şehit aileleri ve Gazilerimiz ise bayram ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretleri için Kaymakam Burak ÖZ , Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

Kaymakamımız Sayın Burak Öz’ün Bayram Mesajı;

Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz.
Bayramlar; sevgi, kardeşlik, barış ve dostluk duygularını güçlendirir, yardımlaşma duygularını pekiştirir ve milli birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırır. Bu kutsal günleri fırsat bilerek, bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Bu bağlamda, Koronavirüs Pandemisine karşı bu yıl ülkemiz genelinde tüm alanlarda başarıyla sürdürülmekte olan mücadelemiz nedeniyle, her zaman coşkuyla kutladığımız bayramımızı gelecek yıllarda da aynı heyecan ve coşkuyla kutlayabilmemiz için bu bayramda alınan tedbirlere hep birlikte uymak durumundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Pandemi mücadelesinde en başından itibaren mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan İlçemiz Vefa Destek Grubu başta olmak üzere, kolluk personeli, İlçe Belediyesi personeli ve diğer tüm kurum ve kuruluş personelimiz ile tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik eder, Bayramın ilçemizde ve ülkemizde esenlik ve mutluluk içinde kutlanmasını temenni eder, saygılarımı sunarım.

Burak ÖZ
Eflani Kaymakamı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir