Bu Bayramda Şehitler ve Yakınları Unutulmadı (2020)

30.07.2020 arife akşamı Şehit ve Gazi ailelerine yönelik düzenlenen yemek organizasyonunun akabinde bayramın üçüncü günü Kaymakamımız Burak ÖZ, beraberinde Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL,İlçe Emniyet Amiri İrfan İNAN,S.Y.D.V Müdürü Hüseyin YILMAZ,İlçe Müftüsü Saim GÜNGÖR,İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet KOÇ ve Mesut AYDIN,AK Parti İlçe Başkanı Ersin CEBECİ ile Kurban Bayramı münasebetiyle Şehit ve Gazi Ailelerini evlerinde ziyaret etti.
Ziyaretlerde şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Kaymakam ÖZ, şehitlerimizin ailelerinin ve gazilerimiz ile ailelerinin Kurban Bayramını kutlayarak 03.08.2020 Pazatesi günü ilçemizden ayrılacak olması münasebetiyle kendilerinden helallik istedi.
Şehitlerimizin ailelerinin herkesin kalbinde müstesna bir yere sahip olduğunu belirten Kaymakam ÖZ, “Devletimiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş şehitlerimizin, canlarını hiçe saymış gazilerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Onların aileleri bizlere birer emanettir. Bugüne kadar her zaman onların yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Şehit aileleri ve Gazilerimiz ise bayram ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretleri için Kaymakam Burak ÖZ , Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

Ziyaretler sonrası ilçeye dönen heyet ilçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret ederek Bayramlaştılar.Akabinde Kaymakam ÖZ,ilçe girişindeki emniyet noktasına giderek,İlçemize giriş yapan vatandaşlarımızla bayramlaşarak Covid-19 bulaş rikine karşı maske takmayı,hijyen ve sosyal mesafe kuralları konularına dikkat etmeleri konusunda uyararak sağlıklı günler diledi.

Kaymakamımız Sayın Burak ÖZ’ün Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Bir Kurban bayramını daha idrak etmekte, bu mübarek günlerin rahmet ve bereketinde buluşmaktayız. Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı bayramlar eşin, dostun, akrabanın, hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların giderildiği, küskünlerin barıştığı sevgi ve mağfiret günleridir.

Bayram coşkusunu ve sevincini yaşarken, salgın hastalık nedeniyle uymak zorunda olduğumuz kuralları da hiç unutmayalım. Mesafe, maske ve temizlik kuralı başta olmak üzere, alınmış olan tedbirleri günlük hayatımızın bir parçası olarak bayramda da özenle uygulayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban bayramının ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor; başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin ve Eflanili hemşehrilerimizin Kurban bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Burak ÖZ
Eflani Kaymakamı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir