Başkan Karadeniz’in Eflani Tarımına Olumlu Etkisi Devam Ediyor

Eflani Ziraat Odası ve Eflani Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Karadeniz ve Ekibi Yaptıkları Çalışmalarla Eflani’de Tarımı Olumlu Yönde Etkilemeye Devam Ediyorlar.

Eflani Tarım Kredi Kooperatifi Başkanlığını yürütürken yaklaşık 2 yıl önce Eflani Ziraat Odası Başkanlığına da seçilen Mehmet Karadeniz, tarımın gelişimi için çok önemli olan bu iki görevi de başarıyla yürütüyor.

Bu ay içerisinde 1403 Sayılı Eflani Tarım Kredi Kooperatifi envanterine 1 adet Iveco Daily marka kamyonet dahil edilirken, Eflani Ziraat Odası envanterine de Katı Gübre Serpme Römorku, 5 metrelik katlanır ve 3 metrelik sabit silindir merdane dahil edildi.

Karadeniz başkanlığında geçtiğimiz yıllarda Eflani Tarım Kredi Kooperatifi Yaptığı Çalışmalar Neticesinde 87 Üyeli Sakarya Bölge Müdürlüğünde 2. sırada yer aldı. Eflani hayvan pazarının yeniden hareketlenmesi çalışmalarına öncülük edildi. Eflani Ziraat Odası, Konya Tarım Fuarına Katıldı. Doğal ortamda yetişen hindileriyle meşhur olan ilçemizi Hindi Yetiştirme Merkezi olma yönünde adımlar atıldı. Önümüzdeki günlerde başvuruları başlayacak olan kaz yetiştirme projesi için Aksaray’a Gidildi. 200 Dönüme nohut ekildi ve Eflani Nohutu Hasat Edildi. Kabılca (Siyez Buğdayı) İçin Kabılca İşleme Tesisi Yapılmaya Başlandı.

Karadeniz son açıklamalarında 2020’de Eflani’de 95 bin dekar alanda ekim yapıldığını, bu yıl ekilen alanın 100 bin dekarı geçeceğini bildirdi. İl Özel İdare ve İl Tarım Müdürlüğü desteğiyle katı gübre serpme makinesi, 3 metre sabit ve 5 metre katlanır silindir alındığını ifade etti. Eflani Tarım Kredi Kooperatifi’nin arka kısmında bulunan hazine arazisi arazinin satın alınmasıyla buraya çelik silolar kurulacağını sözlerine ekledi.

Eflani Bilgi Haber Portalı olarak başarılı çalışmalarından dolayı Karadeniz ve Ekibini tebrik ederiz. Kolaylıklar ve nice başarılı çalışmalar dileriz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir