Vali Orhan Alimoğlu İlçemizi Ziyaret Etti

valimiz-eflanide


Karabük Valisi Sayın Orhan Alimoğlu tarihi Taşhan’ın açılışını yapmak ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilçemizi ziyaret etti.

1884 yılında Hacı Mustafa tarafından yaptırılan Tarihi Taşhan’ın 2013 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında BAKKA’nın desteklediği “Tarihi Taşhan Canlanıyor” projesinin tamamlanması dolayısıyla Eflani Belediye Düğün Salonunda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı J. K. Albay Samit Tokmak, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever,Kaymakam Tolga Özdemir, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ve Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Daire Müdürleri, TSO Başkanı Sedat Namal, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İlçe Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende açılış konuşması Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul tarafından yapıldı. İlçe Kaymakamı Sayın Tolga Özdemir yaptığı konuşmasında Eflani’de tarihi eserlerleraçısından zengin bir ilçe olduğunu belirterek bu eserlere sahip çıkılmasının önemini anlattı. Vali Alimoğlu konuşmasında Eflani’nin sakin, huzurlu ve insana ferahlık veren bir ilçemiz olduğunu ifade ederek , “Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız güler yüzlü, ahenkli çalışıyorlar. Eflani tarihi kökleri sağlam bir ilçemiz. Şimdi sıra bizde, bundan sonra yapılacaklar bizlere ait ama bir yerin gelişmesinin temel şartlarından birisi genç, canlı bir nüfus. İşi insanlar yapar, yeterli nüfus olmadığı zaman bütün işler zorlaşır bu sefer başkasına muhtaç olursun, bir sürü zorluk çıkar. Taşhan yapılalı yüz otuz, yüz kırk sene olmuş, bu tarihi kökler şunu gösteriyor, bir şey iyi yapılırsa, güzel yapılırsa çok eskimiyor. Taşhan terk ettiğimiz için yıkılmış ama Belediye Başkanımız kadirşinaslık göstermiş ve yeniden bu eseri canlandırmış. Tarihi Taşhanın yeniden canlanmasında emeği geçen önceki valimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza, kalkınma ajansımıza teşekkür ederim” dedi. Açılış konuşmalarının ardından Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet restore edilerek yeniden canlandırılan Taşhan’ın açılış kurdelesini kestiler ve Taşhan’ı gezdiler.

Taşhan açılış programı sonrasında Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet Eflani Cember Bezi Atölyesini ziyaret ettiler ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldılar. Çember Bezi Atölyesi ziyareti sonrası Demirli Köyünde bulunan Küre-i Hadid Camisinde incelemelerde bulunan Vali Orhan Alimoğlu Ortakçı Göletinde incelemeler yaparak Eflani Kaymakamı Tolga Özdemir’den göl çevresine yapılacak olan tesisler hakkında bilgi aldı. Eflani Öğretmenevi incelemesinin ardından Eflani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda öğrenciler ile bir araya gelen Vali Orhan Alimoğlu öğrenciler ile kısa süre sohbet ederek kitap hediye etti. Eflani Kaymakamlığı çıkışında öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Orhan Alimoğlu daha sonra Eflani ziyaretini tamamlayarak ilçeden ayrıldı.

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Karabük Valiliği Web Sitesinde ki “Tarihi Taşhan Canlandı” Haberi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız

[jwplayer mediaid=”1820″]
Video Kaynak: BRTV

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Orhan Alimoğlu Eflani Ziyareti

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir