Zanlı Tutuklandı, Mevta Toprağa Verildi

Eflani Yağlıca Köyünde dün gerçekleşen cinayet sonrasında zanlı Mustafa Gültekin çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, merhum Nuri Kesici ise son yolculuğuna uğurlandı.

Dün ilçemiz Yağlıca Köyünde meydana gelen olayda; Mustafa Gültekin, Nuri Kesici’yi salep toplamadan dolayı çıkan tartışmada tüfekle vurarak öldürmüştü.

Olay sonrası Jandarma ekiplerine teslim olan Mustafa Gültekin, Safranbolu Cumhuriyet Savcılığınca alınan ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece kasten adam öldürme suçundan tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. 

Öte yandan olayda yaşımını yitiren Nuri Kesici ise bugün Safranbolu’da toprağa verildi.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kesici gözyaşları içerisinde aile mezarlığına defnedildi. Cenazeye katılan İl Jandarma Komutanı Alb. Ali Sefa Yılmaz, Kesici’nin akrabaları ile görüşerek sağduyu çağrısında bulundu.
Cenazenin ardından Nuri Kesici’nin yakınları salep kökü topladığı için öldürülmesine tepki göstererek, Kesici’nin kendisini vuran Mustafa Gültekin ile herhangi bir husumeti olmadığını ifade ettiler. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Gül, İlçe Emniyet Müdürü Cavit Yılmaz Tamtürk ve İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Ercan Türe Kesici’nin yakınları ile konuşarak sağduyulu davranmalarını istedi

https://www.youtube.com/watch?v=a92iQdMTgPI

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir