Ankara Karabüklüler Derneği Eflani Turu Düzenledi

Ankara Karabüklüler Derneği Karabük İlçelerine Düzenledikleri Doğa ve Kültür Turları Kapsamında Eflani İlçemizi Gezdiler.

ZonMedya.com da haber şöyle paylaşıldı;

Ankara’da 2018 yılında kurulan kısa adı ANKARDER olan Ankara Karabüklüler Derneği tarafından Karabük’ün Eflani ilçesine kültür turu düzenlendi.
Ankara Karabüklüler Derneği kültür turları kapsamında Karabük’ün Eflani ilçesine gezi düzenleyerek Eflani’nin kültür, tarih ve doğa turizmini yakından gördü. Yaklaşık 70 kişinin katıldığı tura, Dernek Başkanı Muzaffer Dereli, Başkan Yardımcısı Cevat Yıldırım, Kadın Kolları Başkanı Raziye Günen de eşlik etti.
Tur öncesi 62 yaşına giren Dernek Başkanı Muzaffer Dereli’ye dernek yönetimi ve tura katılanlar tarafından doğum günü düzenlenerek yaş pasta kesildi. Yaş pasta kesiminin ardından katılımcılar Karabük’ün Eflani ilçesine ulaştı. Burada katılımcıları Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul karşılayarak tura katılan ANKARDER yönetimi ve misafirleri ağırladı.
Gezi kapsamında ilk olarak Küre-i Hadit Demirciler köyünde kalan tarihi İsmail bey camii ve türbesi gezildi. Ardından Ortakçılar Göletinde mola verildi. Gezinin ikinci bölümünde Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul geziye katılan dernek yönetimi ve misafirlere yemek ikramında bulundu. Ankara Karabüklüler Derneği Başkanı Muzaffer Dereli katkılarından dolayı Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’u “Onursal üye” yaparak kendisine rozet ve plaket takdim etti.
Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ise başta dernek yönetimine ve geziye katılan katılımcılara “Hoşgeldiniz” dileğinde bulunarak herkese teşekkür etti. Gezinin sonlarına doğru katılımcılar Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul nezdinde Bostancılar Göleti, Kadıköy Göleti ve Uluyayla bölgesini ziyaret ederek burada bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
Gezinin sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız

Dernek Başkanı Muzaffer Dereli’nin gezi değerlendirmesi ve fotoğraflar için tıklayınız

Eflani Turunun videosu için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir