Karabüklüler Gebze’de Pörüşke Şenliğinde Buluştu

Kocaeli Karabükler Derneği geleneksel hale getirdiği piknik organizasyonunda bu yıl yöresel yemeğimiz pörüşke ikramında bulundu ve etkinliği “Pörüşke Şenliği” olarak duyurdu.
Gebze Hünkar Çayırında gerçekleşen organizasyona Eflani Dernekleri başta olmak üzere 20 dernek ortak oldu.

Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, AK Parti Eflani İlçe Başkanı Ersin Cebeci, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, Sancaktepe Araştırma Hastanesi Başhekimi Nurettin Yiğit, İstanbul Ef-Der başkanı İbrahim Bostancı başta olmak üzere çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

Şenliğe Kocaeli geneli ve Karabük’ten gelen vatandaşlar şenliğe büyük ilgi gösterdi. 2018 Pürüşke şenlik ağası Çayırova İnönü Mahallesi muhtar adayı Ali Gedik seçilirken, yapılan çekilişlerle birçok hediye verildi. Program içerisinde düzenlenen yarışmalar ise büyük bir çekişme içerisinde geçti.

Kocaeli Karabüklüler Dernek Başkanı Bahri Kökçü Pürüşke şenliklerine katılan hemşerileri başta olmak üzere kilometrelerce uzaktan gelen Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a, Belediye Başkanlarına, siyasi parti temsilcilerine ve sponsorlara teşekkür etti. Şenliğe aile ve çocukları ile birlikte katılan vatandaşlar ise unutamayacakları bir gün yaşadıklarına dikkat çekerek, programı düzenleyen ve katkı sunan herkese teşekkür ettiler. Kaynak

Karabüklüler Gebze'de Pörüşke Şenliğinde Buluştu

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir