Kocaeli Karabüklüler Derneği İçin İlk Adım Atıldı

kocaeli-karabukluler-dernegi


Bugün Kocaeli’deki Karabük Eflanililer Derneği’nin 5. Olagan genel kurulunu gerçekleştirildi. Sabah Saat 10 da dernek merkezimizde üyelerle beraber sıcacık çaylar eşliğinde güzel bir kahvaltı yaparak başlandı.Saat 11 gibi kongremizi başlatıldı. Divan Başkanlığına Sayın Şenol Çam, Sayın Kezban Ünlü hanım ve Sayın Rahmi Ünlü’yü aday gösterildi ve oylandı.Ve Söz divan heyetinin oldu.

Yoklama yapılıp istiklal marşı ve saygı duruşunun akabinde yönetim kurulu faaliyet raporunu dernek başkanı Bahri Kökçü slayt eşliğinde üyelere sundu. Denetleme Kurulu raporunu Eyüp Köse sundu ve gelir gider tablosunuda başkan Bahri Kökçü sunarak genel kurulunun onayına sunularak kabul edildi.

Eflanilier Kocaeli’de önemli bir konumda…

Bahri Kökçü şu ifadeleri kullandı;”2007 yılında dernekçilik adına Kocaeli’de Eflanililer biraraya gelerek Eflanililer Derneğini kurdu. Çok güzel hizmetlere adını yazdırarak gerek birlik beraberlik gerekse Eflanimizin tanıtımına çok büyük katkılarda bulundu. Birçok il derneğimizin hayal bile edemeiyeceği projelere imza attı.Tek Amaç Eflanilileri biraraya getirmek onların dertleriyle dertlenmek sevinçlerini paylaşmaktı.Ve bunuda 10 yıl boyunca layıkıyla yaptığının farkındayız.

Öncelikle bu derneğin kurulması için özveriyle çalışan yaşaması ve istikrarı için emek veren kurucular kuruluna yönetim kurullarında görev almış başkan ve yönetim kurulu üyelerine, programların gerçekleşmesinde maddi ve manevi destek olan esnaf ve iş adamlarımıza,organizasyonlarda görev almış bayanlarımıza gençlerimize emeği geçen herkese cani gönülden teşekkür ederim. Milliyetçilik ve dernekçilik adına çok güzel işler başaran fakat aramızdan ayrılarak ebedi aleme intikal eden kardeşlerime büyüklerime de cenabı Allah’tan rahmet dilerim.”dedi

Derneğin isminin değişmesi için önerge verildi…

Başkan vekili Şeref Karakaya tarafından divan heyetine bir önerge verilerek derneğimizin isminin Eflanililer Derneği yerine Karabüklüler olmasını,yönetim kurulunun 11 kişiden 17 kişiye çıkarılmasını ve dernek üye aidatlarının 5 TL’den 10 TL’ ye Yükseltilmesi için. Önerge Hakkında dernek üyeleri aleyhte ve leyhte konuşmalarını yaparak üyeleri aydınlatmaya çalıştılar. Demokratik bir ortamda gerçekleşen önergeyi divan başkanı oylama yaparak 74 evet ve 4 hayır la önerge kabul edilmiş oldu…
Artık Kocaeli Karabüklüler Derneği olarak dernek ismi değiştirilmiş ve Eskipazar, Ovacık, Safranbolu, Yenice ve Eflanililer bir güç birliği içerisine girmiş oldular.

Yeni yönetim kurulu seçimi…

Yapılan tüzük değişikliğinin ardından yönetim kurulu aday listeleri istendi.Bahri Kökçü tarafından divana sunulan yönetim kurulu listesi tek liste olarak kongrenin onayına sunularak oy birliğiyle kabul edildi.İçerisinde Ovacıklı, Eskipazarlı, Yeniceli, Safranbolulu ve Eflanili hemşerilerimizden oluşan 17 kişilik asil 17 kişilik yedek,3 kişiden oluşan denetleme kurulu asil ve 3 kişilik denetleme kurulu yedek liste deki hemşerilerimizin azmi ve heyecanı gözlerinden okunuyordu. Allah Hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip eylesin inşaallah…

Dilek ve temenniler…

Dernek üyeleri dilek ve temenniler kısmında söz alarak yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar diledi. Ve Kocaeli Karabüklüler Derneği’nin hayırlı olmasını güzel işlere birlik ve beraberlik içerisinde olunmasını vurguladılar. Yeni Yönetim kurulu Başkanı Bahri Kökçü bir teşekkür konuşması yaparak üyelere yapmak istedikleri projeler ve hizmetler hakkında bilgiler verdi. Bir olacağız beraber olacağız ve diri olacağız inşaallah diyerek hiç bir hemşerimizi kaybetmek istemiyoruz birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber Karabükümüze ve Karabüklü hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz diyerek kongreye katılan herkese teşekkür etti.

Dumanlı kentin puslu çocukları….

Dilek ve temennilerin ardından hep beraber dernek merkezi önünde fotoğraf çektiren Kocaeli Karabüklüler Derneği’ne süpriz bir pankart hediye edildi. Dumanlı Kentin Puslu Çocukları Kocaeli Karabüklüler Derneği yazan pankartla beraber hatıra fotoğrafları çekildi ve kongre tamamlanmış oldu…

Karabüklülerden Gebzespor’a destek…

Kongre sonrası dernek merkezinden hep beraber kentin takımı Gebzespor’a önemli bir maçta destek olmak adına stada gidildi ve o sene bu sene diye bağırarak futbolcuları motive etmeye çalıştılar. Gebzespor’un Şampiyon olmasını temenni edildi. Ayrıca Karabüksporumuza da hep destek tam destek olacakları, maçları beraber izleyecekleri ifade edildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir