Belediye Meclis Toplantısından %20 Zam Kararı Çıktı

Eflani Belediyesi 2020 Temmuz Ayı Olağan Toplantısından Bir Çok Kalemdeki Ücretlere %20 Oranında Zam Yapılması Kararlaştırıldı.

Temmuz Ayı Belediye Meclisi Toplantısı 1 Temmuz Salı günü, saat 14’te Eflani Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Başkan İbrahim Ertuğrul ve üyelerden; Erdal Karaman, Hamide Aydemir, Ersin Altınkaya, Orhan Savaş, Fatih Devletoğlu, Rıdvan Güngör, Kadir Tunç, Ramazan Susoy ve Fikri Bostancı katıldı. Ayrıca mahalle muhtarlarından Recep Öztürk ve 3 vatandaşın izleyici olarak katıldığı toplantı, Belediyenin Sosyal Medya Hesabından Canlı Olarak Yayınlandı.

Toplantıda gündem maddesi gereğince 5393 Sayılı Belediye Kanunun 59/e maddesi ve 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanununun 97. maddesi gereğince ücret tarifelerinin müzakeresi yapıldı.

Müzakere de Belediye Mali Hizmetler Müdürü, Hüsnü Özkan su ücret tarifelerinin mevcut tutarlarını açıladı ve % 25 oranında zam yapılmasını teklif etti.

Başkanın üyelere görüşlerini sorması üzerine; üyelerden Erdal Karaman servis ücretleri hariç tüm fasıllara %20, Ramazan Susoy %20 oranında zam yapılabileceğini, Kadir Tunç içme suyu hariç diğer fasıllara %20 zam yapılabileceğini önerdiler.

Bu taleplerin ardından yapılan oylamada; Minibüs ve Taksi Durak Ücretleri ve Yıllık Durak Ücretleri hariç olmak üzere su ücretleri ve diğer fasıllara (Motorlu Vasıta Ücretlerine, İtfaiye Hizmetlerine, Mezarlık Ücretleri, Basılı Evrak Ücretleri, Bina Numara Ücretleri, Hoparlör İlan Ücretleri, Hayvan Kesim Taşıma Damgalama Ücretleri, Yapı İzinleri Ücretleri, Taşhan Misafirhane Ücretleri, Ağaçlandırma Bedeli, Kanalizasyon Bağlantı Ücretleri, Nikah Ücretleri, Düğün Salonu Ücretleri, Hafriyat Toprağı ve İnşaat Yıkıntı Atıklarının Taşınması ve Boşaltma Alanı Ücretleri ve Hali Hazır Harita Paftaları Ücretleri) %20 zam yapılması önerisi yapılan oylama sonucu oy çokluğu ile karar verildi.

Ayrıca Minibüs ve Taksi Durak Ücretleri, Yıllık Durak Ücretleri ile ilgili S.S. 73 Nolu Eflani Servis Min. Taş. Kooperatifinin dilekçesi okundu. Minibüs ve Taksi Durak Ücretlerine zam yapılmaması ile Yıllık Durak ücretlerinden S, M ve T plakalı esnaflarımızın 1. Taksitten muaf tutulmalarına ve 2. Taksitte ise pandemi sürecine göre tekrar değerlendirmek üzere sadece zam yapılmamasına oy birliği ile karar verildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir