8 Köyü İlgilendiren “Acele Kamulaştırma” Kararı Alındı

Bugün Yayınlanan 31537 sayılı Resmi Gazete‘de Eflani’de gerçekleştirilecek enerji projesi için ilçe sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Kutluören Köyündeki Mermer Ocağı İşletmesi için yaklaşık bir yıl önce çekilen enerji nakil hattının kamulaştırmaları yapılacak.

Resmi Gazete de yar alan bilgiye göre Eflani’nin 8 köyünü ve merkez Çelebiler Mahallesini ilgilendiren Cumhurbaşkanı kararında “Karabük İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Eflani DM-Yeni Günlüce KÖK-Ovakutluören Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4250)” ifadesi yer aldı.

Toplam 16,3 Km uzunluğunda olan enerji nakil hattı; Kavak Köyü, Çelebiler Mahallesi, Bostancılar Köyü, Saçak Köyü, Seferler Köyü, Günlüce Köyü, Soğucak Köyü ve Bağlıca Köyünden geçerek Kutluören Köyüne ulaşacak. Resmi Gazetedeki kararda bu güzergah boyunca toplamda 1.894 metrekare alanın istimlak edileceği belirtiliyor.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir