Bilgi Yarışmasında Eflani Lisesi Karabük 2.si Oldu

eflani-lisesi-bilgi-yarismasi

10. Geleneksel Liselerarası Bilgi Yarışması Muhteşem Final ile sona erdi. Yarışmanın şampiyonları Anadolu Grubunda Mehmet Vergili Fen lisesi, Meslek Grubunda ise Karabük Teknik Endüstri Meslek Lisesi oldu.
Karabük Valiliği, Karabük ve Safranbolu Belediyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BRTV işbirliğince düzenlenen 10. Geleneksel Liseler Arası bilgi yarışmasına 22 Anadolu 13 Meslek Lisesi olmak üzere toplamda 35 okul katıldı. yarışma 27 Mart’ta ilk çeyrek final yarışması ile start aldı ve 21 mayıs yani bugün yapılan büyük final ile sona erdi. yaklaşık 2 aylık bir sürecin sonunda finale yükselen 6 okul bugün Karabük Üniversitesi Bektaş Açıkgöz Konferans salonunda yüzlerce kişi önünde kupa kaldırmanın gururunu yaşadı. Yarışmaya Vali Yardımcıları Erkan Çapar ve Tarkan Keskin, Rektör Prof.Dr.Burhanettin Ulsal, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım,İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Nedim Yılmaz, İl Defterdarı Osman Koçaş,İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, Müftü Yardımcısı Mehmet Türkoğlu, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Safranbolu MYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gürbüz, yarışmacı okulların izleyici öğrencileri ve öğretmenleri ile çok sayıda konuk katıldı.

3 aylık büyük yarışın sonunda Anadolu Grubunda Karabük Anadolu Cumhuriyet Lisesi-90, Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi-150 ve Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi- 170 puan aldı.
Meslek Grubunda ise Safranbolu Kız Teknik Meslek Lisesi-90, Eflani İMKB Çok Programlı Lisesi- 110 ve Karabük Teknik Endüstri Meslek Lisesi 140 puan ile yarışmayı tamamladı.

Haberin Devamı ve Ödüller İçin Tıklayınız

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir