Daday ve Pınarbaşı İçin Önemli Projeler Hayata Geçiyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başvurusu alınan projelerden değerlendirme süreçleri tamamlanarak hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu.

KUZKA Tarafından hibe desteği sağlanacak projeler arasında kapı komşularımız Daday ve Pınarbaşı’nın birer projesi yer alıyor;
Pınarbaşı Belediyesi’nin “Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi” ve Daday İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın “Atlı Terapi Merkezi ve Model Binicilik Tesisi” projeleri listede yer aldı.

KUZKA Tarafından %75 oranında destek olunacak Pınarbaşı Horma Kanyonu Mesire Alanı Projesi’nin yaklaşık 3.000.000 TL, Daday Atlı Terapi Merkezi ve Model Binicilik Tesisi Projesi’nin ise yaklaşık 4.000.000 TL’ye mal olması bekleniyor.

Konuyla ilgili Daday Kaymakamı Sayın Kemal BALABAN; “Daday İlçemiz için büyük bir öneme sahip olan “Atlı Terapi Merkezi ve Model Binicilik Tesisi” Projesinin ilçemizde, ilimizde, bölgemizde ve ülkemizdeki her türden engelli vatandaşlarımıza, özel eğitim öğrencilerimize, aile içi şiddete maruz kalmış bireylerimize ve gazilerimize atla rehabilite olma imkânı sağlayacaktır. Ayrıca atçılık ve at antrenörlüğü bölümü okuyan öğrencilerimize staj imkânı fırsatı doğuracaktır. Bu proje sadece Daday İlçesi için değil, Kastamonu’ya sınır olan diğer illeri de (Karabük, Çorum, Çankırı, Bartın, Samsun, Sinop… ) kapsamaya  yönelik inşa edilmiş tam donanımlı tek tesis olma özelliğini taşımaktadır. Proje ilçenin turizm altyapısının geliştirilmesi ve desteklenmesi açısından da büyük önem arz etmektedir.” dedi.

KUZKA tarfından onaylanan diğer projeler için tıklayınız.
Daday Kaymakamlığı’nın ilgili haberi ve daha fazla proje fotoğrafı için tıklayınız
Horma Kanyonu Projesinin Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir