Eflani Belediyesi ve Dernekler Arasında İstişare Toplantısı Yapıldı

24 Haziran Seçimleri öncesi Karabük sokaklarına İstanbul Eflanililer ve Kocaeli Karabüklüler Derneklerinin ani bir kararıyla afiş asılması sonucu başlayan, geçtiğimiz Ramazan Bayramında gelenekleşen bayramlaşma merasiminde dernek faaliyetlerinin konuşulması ve dernek başkanlarının bu konuşmalara cevap vermeleriyle devam eden süreçte Belediye ve derneklerinin bir araya gelmesi yönünde bir mutabakata varılmıştı. Ardından Eflani Belediye Başkanı ve Karabük Belediye Başkanın karşılıklı havaalanı açıklamaları olmuştu.
Bu bir dizi olay sonrası Eflani Belediyesi ve Eflani Dernekleri (tüm ilçe ve köy dernekleri) arasında yapılması planlanan toplantı dün (08.07.2018-Pazar) saat 10’da Eflani Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşti.

Toplantıya Kocaeli Karabüklüler Derneği Başkanı Bahri Kökçü, İstanbul Eflanililer Derneği Başkanı İbrahim Bostancı, Eflani Birlik Beraberlik Derneği Başkanı Erol Ulaş başta olmak üzere çok sayıda İlçe ve Köy Dernekleri başkanları (isimlerini tek tek sayamıyoruz kusura bakmasınlar), siyasi partilerin ilçe başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri, bir çok köy ve mahalle muhtarı, oda başkanları, Karabük Yerel Basınının duayenlerinden hemşerilerimiz Ahmet Gölbek ve Osman Çetinkaya, Bizim Eflani Gazetesi’nden Nevzat Akgün ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, slayt eşliğinde sunum yaparak bu güne kadar yaptıkları ve bugünden sonra yapacakları hakkında bilgiler verdi. Havaalanı konusunun olmayacağı üzerinde durulduktan sonra “Belediyenin Güneş Enerjisi Santrali Projesi, Sakin Şehir Projesi (cittaslow), Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Projesi” gibi projeler hakkında bilgi verdi.

Dernek başkanları tek tek söz alarak, dernek faliyetleri ve Eflani hakkında görüşlerini, taleplerini paylaştılar.

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Durkaya küçükbaş hayvanlık hakkında kapsamlı bilgiler verirken İlçemiz Hacıağaç Köyünde kurulan küçükbaş damızlık çiftliği referans gösterildi. (fotoğraflar altta)

Eflani Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Karadeniz’de ekonomik bir değer olarak karşımıza çıkan genetiğinin değişmemesi böylece sağlıklı olmasıyla talep oluşturan “siyez buğdayı” yani bizim “gabılca” olarak bildiğimiz buğday hakkında ve buğday alım satımları gibi tarımsal faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Eflani Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Karagözoğlu, Eflani MYO’nun mevcud durumu ve yeni açılacak olacak “aşçılık bölümü” hakkında bilgiler verdi. Bu bölüme 40+10 öğrencinin alınmasının planlandığını ve mevcud iş sağlığı bölümüyle birlikte Eflani MYO’nun büyümeye devam ettiğini belirtti. Bu büyümenin daha sağlıklı ve çabuk gerçekleşebilmesi için tüm paydaşların desteğini talep etti.

Saat 10’da başlayan ve yukarıda ifade ettiğimiz gibi birçok konuda görüş alışverişinde bulunan toplantıya 13:30 gibi yemek molası verildi. Ardından gerçekleşen oturumda son değerlendirmeler yapılarak 15:30-16:00 gibi toplantı sona erdi. Bu tür toplantıların İstanbul ve Eflani’de 6 ayda 1 yapılması kararlaştırıldı.

Eflani Bilgi ve Haber Portalı olarak istişare toplantısının hayırlara vesile olması temenni ediyor. Katılım sağlayan tüm Eflani paydaşlarına teşekkür ediyoruz.

Eflani

Eflani

Eflani

Eflani

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir