Eflani, Kenevir Üretimi Konusunda Hareketli

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kenevir üretimine ilişkin açıklamalarının ardından, üretim için izin verilen 19 il arasında yer alan Karabük ve ilçelerinde bu yönde araştırmalar ve çalışmalar başladı.

Bizde sitemizde Eflani’de Kenevir Üretilecek mi? 1 Dönümde 700 Lira Kâr Bırakıyor haberi ile bu konuya değinmiştik.

Son bir kaç haftadır Karabük’ün duayen gazetecilerinden hemşerimiz Ahmet Gölbek‘te Her Telden Köşesinde kenevir üretimine ve Eflani’de bu yönde yaşanan gelişmelere dikkat çekiyor.

En son Karabük Üniversitesi Eflani Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı, Karabük AA muhabiri Ahmet Özler’e yaptığı açıklamalarda, kenevire ülke ve coğrafya olarak yabancı olmadıklarını söyledi.

Arda arda gelen bu haberlere bakılırsa Eflani Karabük’te kenevir üretimi için ismi geçen yerlerin başında geliyor.

İşte Ahmet Gölbek’in 23 Ocak tarihli yazısı;

EFLANİ MESLEK YÜKSEKOKULU BÜNYESİNDE “KENEVİR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ..” KURULABİLİR Mİ VE EFLANİ BU ANLAMDA HAREKETLİ.. Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN gündeme getirdiği KENEVİR EKİMİ/ÜRETİMİ özellikle Karabük Yöresinde hayli etkili bir konu haline geldi ve özellikle EFLANİ İLÇESİ bu anlamda hayli seri refleks gösteriyor. EFLANİ İLÇESİNDE KENEVİR EKİMİ YAPMAK İSTEYEN ÇOK. Bu anlamda EFLANİ Belediye Başkanı Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL,Tarim Kredi Kooperatif Başkanı Sayın MEHMET KARADENİZ,AK Parti İlçe Başkanı ERSİN CEBECİ,İl Genel Meclis Üyeleri Sayın AHMET KOÇ,Sayın MESUT AYDIN’IN DA konu ile çok yakın ilgili oldukları haber veriliyor. Geçtiğimiz gün MÜSİAD Genel Kurul Toplantısında konuşan Genel Merkez yetkilisi Sayın SONER MALKOÇ,son günlerin gündem maddesi halini alan KENEVİR EKİMİ konusunda konuştu. KENEVİR noktasında SAMSUN/KASTAMONU/AMASYA İLLERİ TOHUM MERKEZİ halinde dedi ve biz olayın tam bu noktasında “BU GİBİ İŞLERİN İÇİNDE NEDEN KARABÜK YOK DİYE DÜŞÜNDÜK..” iyi mi.. Bir Okurumuz bize yorum yollamış ve “EFLANİ MESLEK YÜKSEKOKULU BÜNYESİNDE KENEVİR ARAŞTIRMA MERKEZİ KURULABİLİR..” diyor ve bu yönde çalışma/çaba gösterilmesini istiyor.. EFLANİ İLÇESİ,BÖYLE BİR GELİŞİME/GİRİŞİME HAZIR GÖRÜNÜYOR..

Eflani MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı’nın açıklamaları;

Haber İçin Tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir