Eflani’de 30 Ağustos Kutlandı – 2022

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 100. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün başkomutanlığında kazanılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümü,30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen program,Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ tarafından tebriklerin kabulü ile başladı.

Atatürk Anıtı’na çelenkler’in sunumları, Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Karakol Komutanı Anıl ÜSTÜNDAĞ gerçekleştirildi.

Düzenlenen programa, Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ, Belediye Başkanı Sayın İbrahim ERTUĞRUL, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Anıl ÜSTÜNDAĞ, İlçe Polis Merkez Amiri Yakup ÇELİK, Daire amirleri, S.T.K ve Siyasi parti temsilcileri, Güvenlik güçleri personelleri, Gaziler ve Vatandaşlarımız katıldı.

Kutlama etkinlikleri kapsamında İlçemiz Merkez Mahallede ikamet eden Şehit Alişen KORKUT’un kardeşi Yılmaz KORKUT’un Ailesi ve Bağlıca Köyünde ikamet eden Şehit Musa ÜSTÜN’ün Ailesi ziyaret edildi.

Programa katılan Protokol üyeleri tarafından, Şehit Ailelerimizin ziyareti akabinde Şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek, İlçe Müftü V. Şenol YALÇIN tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunması ve dualar edilmesinin ardından kutlama programı sona erdi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir