Eflani’de Öğretmenler Günü Kutlandı – 2022

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ, İLÇEMİZDE DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği”ni kabul etmesi nedeniyle her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü tüm Yurtta olduğu gibi ilçemizde de de kutlandı.

Saat 10:00’da Hükümet Konağı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ ve Öğretmenlerin Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengini Atatürk Anıtına sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından buradaki program son buldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ile Öğretmenler Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ’i makamında ziyaret etti. Ziyaretten sonra program Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam etti.

Düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ, Belediye Başkan Sayın İbrahim ERTUĞRUL, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Eflani Borsa İstanbul Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen programda ilk olarak Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ, Öğretmenlerimize gül takdim etti. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapıldı. Öğretmen ve Öğrencilerin sunmuş olduğu çeşitli müzikaller, okumuş oldukları şiir ve kompozisyonların akabinde yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Program sonrası Öğretmenlerimizle ‘Öğretmenler Odasında’ bir araya gelen Kaymakamımız Sayın Büşra GÜNEŞ, ‘‘Gelecek hedeflerimize bizleri taşıyacak olan, geleceğin güvenli, huzurlu Türkiye’sini inşa edecek gençlerimiz sizlerin ellerinde şekilleniyor. Bu bağlamda Öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Sizlerin de bunu yapacağından hiç şüphem yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir