Eflani’de Aşure Etkinlikleri 2014

eflani-asure-2014

İlçe Müftülüğü tarafından bin 500 kase aşure dağıtıldı.
Muharrem ayı dolayısıyla, hayırsever vatandaşların katkılarıyla İlçe Müftülüğümüz tarafından aşure dağıtıldı. İlçe Merkezinde Cuma namazından sonra, görevli personel tarafından daha önceden kaselere doldurulan (1500) bin 500 kase aşure ikram edildi.
Merkez Yukarı Cami avlusunda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Günaydın, aşure dağıtımının her yıl geleneksel olarak yapıldığını söyledi.
Günaydın , aşurenin, paylaşma ve dayanışma duygusunu toplumda artırdığına işaret ederek, “Muharrem ayında Aşure Günü ve aşure geleneği asırlardır yaşatılmakta. Bugünler toplumda birlik ve beraberliği pekiştirmeye vesile oluyor. Biz de bu önemli ayda aşure dağıtarak Eflani Halkı ile bu ayı kutlamak istedik” dedi.

Eflani Aşure 2014

Eflani Aşure 2014

_______________________

Müftümüz Mehmet Günaydın, Ulugeçit Köyünde düzenlenen aşure programına katıldı.

Ulugeçit köyü İmam-Hatibi Şaban Şahin’nin organizesinde 130 kişilik aşure ikramı programı yapıldı. Ulugeçit Köyü Muhtarlığı Yemekhanesindeki programa İlçe Müftüsü Mehmet Günaydın, Müftülük Şefi Halil Eroğlu, Müftülük Veri Hazırlama memuru Selahattin Yapıcı ile Ulugeçit’e yakın çevre cami İmam-Hatipleri ve vatandaşlar katıldı. Müftü Günaydın yaptığı konuşmada ”bu tür programlar imamlarımız ve cemaat arasındaki bağları kuvvetlendirmekte ayrıca Muharrem Ayı sayısız lütuf ve hizmetlerle dolu bir ay , Bu mübarek ayı sevgi, kardeşlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi için iyi değerlendirmeliyiz, emeği geçenlere teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Cemaatle bir süre sohbet eden Günaydın daha sonra Ulugeçit Köyünden ayrıldı.

Eflani Ulugeçit Aşure 2014

Eflani Ulugeçit Aşure 2014
________________________________
Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayının 7 si olması münasebetiyle Çalışlar Mahallesi Camiinde aşure ikram edildi. Mahalle hanımları tarafından yapılan Aşure cuma namazı çıkışında cemaate ikram edildi.

Eflani Ulugeçit Aşure 2014

Eflani Ulugeçit Aşure 2014

Kaynak: Eflani Müftülüğü

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir