Eflani’de Kene Vakaları Görülmeye Başladı

Havaların ısınması ve yaz aylarının gelmesiyle Kene vakaları görülmeye başladı. Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, şu anda iki vatandaşın KKKA tedavisi gördüğünü bildirdi.

Ahmet Sarı; “Yaz aylarının gelmesi ile birlikte KKKA vakaları tekrar görülmeye başlandı. Şu anda KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çerkeş’ten gelen 2 vatandaşımız tedavi altında… Bu nedenle özellikle hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimizin kene hususunda dikkatli olmalarını rica ediyorum. Ayrıca mesire yeri ve ormanlık alan gibi bölgelerde dolaşan vatandaşlarımızın eve döndüklerinde vücutlarında kene olup olmadığını kontrol etmelerini öneriyorum. Korona’ya yoğunlaşan dikkatimiz “kene”yi gözden kaçırmamıza sebep olmasın!” dedi.

Eflani’den de vaka olduğu, Eskipazar’dan bir hemşerimizin tedavi sonrası sağlığına kavuştuğu ve bu yıl şu ana kadar Karabük’te 35 kene vakası görüldüğü gelen haberler arasında…

Bizde Sivas’tan gelen bir kene haberi sonrası sosyal medya hesaplarımızdan 14 Mayıs tarihinde kene vakalarına dikkat çekip, takipçilerimizin dikkatli olmalarını istemiştik.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir