Eflani’de Yüz Yüze Eğitim Başladı

Kontrollü normalleşmeye geçilmesiyle birlikte Eflani’deki okullar yüz yüze eğitime başladı. Ders zilinin çalmasıyla öğrenciler sınıflara koştu. Eflani Kaymakamı İbrahim Şenkon’da öğrencileri ve öğretmenleri bu günde yalnız bırakmadı.

Eflani Kaymakamı İbrahim Şenkon beraberinde İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi ile birlikte korona virüs salgını nedeniyle bir süredir eğitime ara verilen okullarımızda bugün yüz yüze eğitimin tekrar başlamasıyla üzerine okulları ziyaret etti.

Kaymakam Şenkon, İlçemiz okullarında acılan bütün sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti. Maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına dikkat çekerek, “Eğitim öğretimin sürdürülebilir olması öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz açısından çok önemli. Milli Eğitim Bakanlığımızın koymuş olduğu kurallara uyarak, bunlara harfiyen riayet ederek çocuklarımıza da burada alışkanlıklar kazandırarak hastalığın bulaşmasının önüne geçilmesi yönünde çalışmalar devam edecek. İnşallah en kısa sürede diğer çocuklarımızı da okullarımıza alarak normal süreçte eğitim öğretime devam edeceğiz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir