Gece Bekçileri Göreve Başladı

İçişleri Başkanlığına bağlı 12 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören 7.535 kursiyer, 22 Şubat 2019 günü gerçekleştirilen tören ile Emniyet Teşkilatı ailesine katıldı.

Karabük Eflani Gece BekçileriKarabük Valimiz Fuat Gürel, Polis Eğitim Merkezinde aldıkları 6 haftalık eğitimin ardından İl Emniyet Müdürlüğünde oryantasyon eğitimlerini tamamlayan ve çarşamba akşam itibariyle göreve başlayan 63 Bekçi ile bir araya geldi. Valimizin Açıklamaları İçin Tıklayınız

Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul sosyal medya hesabından bekçilerin göreve başladıklarını duyurarak; “Gece bekçiliği uygulaması bu akşam başladı. Bekçi kardeşlerimize, ilçemize ve tüm memlekete hayırlı olsun.” dedi. Kaynak

Eflani’de 4 Bekçi görevlendirildi. Bekçiler, Eflani ilçe merkezi ve merkez mahallelerinde görev yapacaklar. Hayırlı uğurlu olsun.


MERAKLISINA BEKÇİLİK İLE İLGİLİ BİR KAÇ DETAY

Bekçi Alımları Devam Edecek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımının Mart ayında yapılacağını müjdesini verdi.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvuru tarihi açıklanmasının ardından, http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecek. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir.

2019 BEKÇİ MAAŞLARI KAÇ TL?

2019 yılı ile birlikte bekçi maaşlarına da zam yapıldı. Buna göre, EGM bünyesinde bekçi olarak görev yapan lise mezunu bekçilerin aylık ortalama 3,970 TL, lisans mezunu bekçilerin 4,000 TL ve lisans mezunu bekçilerin ise 4,100 TL ile 4,400 TL civarı aylık kazançları vardır. Bu maaşlar ek ödemesiz maaşlar olup, belirtilen tutara görev yaptığı şehir farkı ilave edilmemiştir.

BEKÇİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

Çarşı ve mahalle bekçi teşkilatı, en büyük mülkiye amirinin emrinde, genel zabıtaya yardımcı, silahlı bir kuruluştur. Emniyet teşkilatı bulunan yerlerdeki bekçi kuruluşlarının mesleki amiri, polisin ilçedeki en büyük amiridir. Jandarmanın görev alanında bulunan belediye sınırları içindeki bekçi kuruluşlarının mesleki amiri ise ilçe Jandarma birlik komutanıdır.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin görevleri şunlardır :

– Bir kimsenin can, mal ve ırzına saldırma ve tehditleri önlemek, saldıranları yakalamak,

– Suç işlenirken veya işlendikten sonra, henüz izleri meydanda iken sanıkları yakalamak,

– Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş ve karışıklıkların yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak,

– Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlıyan muhafaza tedbirlerini almak. (Bekçiler bu benddeki görevlerinin ifasında halkın yardımından da faydalanabilirler.)

Kaynak: http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2811825-bekci-maaslari-kac-tl-2019

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir