Kaz Yetiştiriciliği Başvuruları Başladı

Eflani Belediyesi’nin istihdama yönelik “Kırsal Kalkınma İçin Eflani’de Üretim Genele Yayılıyor” projesi kapsamında, kaz üretim ve eğitim çiftliği kurulumu için ihaleye çıkıldı. Aynı zamanda projenin ilk aşaması olan Kaz Yetiştiriciliği Eğitimi için başvurular alınmaya başlandı.

Eflani Belediyesi Kaz Yetiştiriciliği Projesi kapsamında 230 m2 toplam alana sahip 2 katlı idari bina ile 399 m2 alana sahip tek katlı bir çiftlik binası inşaatı için ihaleye çıktı. İhale 06.04.2021 tarihinde saat 14’de Eflani Belediyesinde yapılacak. Proje kapsamında Kaz Yetiştiriciliği Eğitimleri de verilecek. Konuyla ilgili afişler günler öncesinden Eflani Köylerine ve İlçe Merkezine asıldı.

Kaz yetiştiriciliği alanında istekli olan; 20-64 yaş aralığında, herhangi bir işte çalışmayan, Eflani ilçe sınırları içinde ikamet eden, kadın veya erkek vatandaşların 1 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında Kaz Yetiştiriciliği Eğitimi için Eflani Belediyesinde başvuruları alınacak.

Eğitimleri başarı ile tamamlayan 60 katılımcıya ücretsiz kaz civcivi ve yem desteğinde bulunulacak. Detaylar için; 461 2012 ve 0553 893 0881 nolu telefonlar aranabilir. Eflâni’miz için hayırlı olsun.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir