Eflâni’de Kutlu Doğum Haftası Dopdolu Yaşandı

eflani-kutlu-dogum-haftasi

Ülkemizde Her Yıl Peygamber Efendimiz (s.a.v)‘in Miladi Doğum Günü Olan 20 Nisan‘ı İçinde Bulunduran Hafta, Kutlu Doğum Haftası Olarak Kutlanmakta. Bu Yılda 14-20 Nisan Arası Ülke Genelinde Bir Çok Etkinlikle Kutlandı. Bu Yıl ki Kutlu Doğum Haftası’nın Ana Teması “Peygamber (s.a.v.) Din ve Samimiyet” İdi. Bu Tema Çerçevesinde Eflani’de de Dopdolu Bir Hafta İle Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı. Eflani’deki Kutlu Doğum Haftası Programını 13 Nisan Tarihinde Sizlerle Paylaşmıştık. Bu Programdan Eflani’de ki Programın Dolu Dolu Geçeceği Belliydi. Aynen Programdaki Gibi Oldu ve Eflani’de Kutlu Doğum Etkinlikleri Bütün Bir Haftayı Kapladı. Hafta Dopdolu Geçti. İşte Eflani’de ki Etkinlikler;

Eflani’de Kutlu Doğum Haftası Konferans İle Başladı. İlçe Müftülüğümüz ve Diyanet Vakfı Eflani Şubesi tarfafından hazırlanan ve Diyanet İşleri Başaknlığı Teftiş ve Rehberlik Bşk. Sayın Doç. Dr. İsmail Karagöz tarafından verilen Konferans Eflani Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleşti.
Eflani Kutlu Doğum Konferansı
Programı Videodan İzleyebilirsiniz;

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilçemizdeki okullar ziyaret edilerek, hafta anlatıldı, öğretmen ve öğrencilere kitap hediye edildi.

Eflani Lisesindeki Program;
Kutlu Doğum Eflani Lisesi
Videosu;

Lise’de bulunan Ana sınıfı da ziyaret edilerek öğrencilere değişik hediyeler verildi.

Kutlu Doğum Ana Sınıfı

Şehit Alişen Ortaokulu ve İmam-Hatip Ortaokulu ziyaret edildi.

Kutlu Doğum Ali Şen Korkut

Çalıkahvesi Şehit Yaşar Semerci Ortaokulu ziyaret edildi.

Atatürk İlkokulu ziyaret edildi. Burada sınıflar teker teker gezilerek öğrencilere kitap hediye edildi ve haftanın mana ve önemi anlatıldı. Ayrıca öğretmenlere de kitap hediye edildi.

Bir Diğer Etkinlik
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde bayanlara özel konferans verildi.
Eflani Bayan Kur’an Kursları ve İlçe Müftülüğü tarafından tertip edilen konferansa çok sayıda bayanın katıldığı görüldü. Eflani Belediyesi düğün salonunda saat 14.00’de gerçekleştirilen konferansı İlçe Müftüsü Mehmet günaydın verdi. Kur’an Kursu öğreticileri tarafından yetiştirilen kursiyerler ilahi ve naat sunumu gerçekleştirdi. Kutlu Doğum sinevizyonunun da izlendiği program 15.30 da sona erdi.

Kutlu Doğum Haftasında Mevlid-i Şerif okundu.
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde 17-04-2014 Perşembe günü akaşam namazından sonra Merkez Çarşı Camiinde Mevlid-i Şerif okundu.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kutlu Doğum Aş’ı ikram edildi.Kutlu Doğum Haftası’nda ilçemizde caddeler gülsuyu ile yıkandı.

Eflani Gülsuyu

Kaynak: Eflani Müftülüğü

Hepsi ve Daha Fazlası İçin Tıklayınız

Facebook Hesabınızla Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir