Eflani’de Öğretmenler Günü Kutlandı – 2020

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği”ni kabul etmesi nedeniyle her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde’de de kutlandı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen programlara Kaymakamımız İbrahim ŞENKON, Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL, İlçe Emniyet Amiri İrfan İNAN,Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ,Okul Müdürleri, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri ve Öğretmenler katıldı.Kaymakamımız İbrahim ŞENKON’un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajında;“Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.

Necmettin öğretmen 23, Şenay Aybüke öğretmen 22 yaşındaydı.Hepsi de o kaya diplerinde açan çiğdemlere benzeyen çocuklarımız için yollara düşen pırıl pırıl vatan evlatlarımızdı. Görevlerini ifa ederken Şehit olan Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz ve diğer adını sayamadığımız şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Makam Ziyareti

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ ve beraberinde Şube Müdürü Emine Bilge KARATAŞ,Şube Müdürü Selim NAZİFŞAN ve Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk 1’ci Sınıf Öğrencisi Sude AYDEMİR Kaymakamımız İbrahim ŞENKON’u Makamında ziyaret etti.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir