“Eflani’de Tarım Kabuk Değiştirme Sürecine Girdi”

Eflani TARIM KREDİ KOOPERATİFİ Başkan ve Yönetimi değişti,Sayın MEHMET KARADENİZ ve Ekip arkadaşları Yönetime geldiler,Eflani İlçesinde TARIMIN KABUK DEĞİŞTİRME sürecine girildi..

Karabük’ün duayen gazetecilerinden Eflanili hemşerimiz Ahmet Gölbek, bugünkü köşe yazısında Eflani Tarım Kredi Kooperatifindeki başkan değişikliğinin Eflani’deki tarım ve hayvancılığa etkisine değindi. İşte o yazı;

BİR YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ,BİR İLÇENİN KADERİNİ NASIL ETKİLİYOR YARABBİ VE EFLANİ TARIM KREDİ KOOPERATİFİ BUNUN TİPİK BİR ÖRNEĞİ
Günlük yaşamınızda birçok SİVİL DEMOKRATİK İNİSİYATİF Kuruluşu görürsünüz,bunların Başkan ve Yönetimlerini görürsünüz,kimileri günü/ gün etmek derdindedir,kimileri hizmet etmek derdindedir.
Eflani TARIM KREDİ KOOPERATİFİ Başkan ve Yönetimi değişti,Sayın MEHMET KARADENİZ ve Ekip arkadaşları Yönetime geldiler,Eflani İlçesinde TARIMIN KABUK DEĞİŞTİRME sürecine girildi..
Çok akılcı işlere imza atıyorlar.
Örneğin SİYEZ Buğdayından çok olumlu sonuçlar alıyorlar ve EFLANİ gibi potansiyelleri büyük,ancak,en azından şu an itibarı ile imkanları kısıtlı bir İlçeye SİYEZ BUĞDAYI ile 4-5 milyon lira para girecek.
Şimdi MANDA ve HİNDİ ÜRETİMİNE giriyorlar ve bunları üretmek isteyenlerden talepler toplanıyor,gerekli yavru veya yetişmiş hayvanlar temin edilerek,ÜRETİCİLERE dağıtılacak,TESİSLER kurulması gerekiyorsa,bunların kurulumuna katkı sağlanacak.
Bu noktalarda EFLANİ Belediye Başkanı Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL’DA,kendilerine her türlü desteği veriyor,örneğin daha birkaç hafta içerisinde HAYVANCILIĞIN eski günlerine dönmesi/dönebilmesi amacı ile HAYVAN PAZARI tesis edildi.
Bu arada KENEVİR ÜRETİMİ gündemlerinde diye duyuyoruz.
Bu çok geniş bir ürün yelpazesi ve araştırmalar sürüyor/sürdürülüyor..
EFLANİ,özellikle,TARIM ALANINDA ciddi bir kıpırdanmanın içinde..

http://bolgeninsesigazetesi.com/her-telden-18-mart-2019.html

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir