Eflani’de Trafikte Yaya Önceliği Dönemi

İçişleri Bakanlığınca yurt genelinde yaya öncelikli trafik bilincinin yaygınlaştırılması için başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde aynı anda etkinlik düzenlendi. Eş zamanlı yapılan etkinlik ile 2019 yılının  “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilişi, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyuruldu.

”Yaya Öncelikli Trafik” algısı oluşturmak amacıyla İlçemiz Hükumet Caddesi üzerinde seyir halindeki araçlar durdurularak, ilgili kanun kapsamında, Kaymakamımız Sn.Sinan AŞCI, İlçe Emniyet Amiri Sn.İrfan İNAN ve emniyet ekipleri tarafından vatandaşlar bilgilendirildi. Şoförlere broşürler bizzat Kaymakam Aşcı tarafından dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığının 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle ”Sürücüler,görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhaları ile belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya geçen ve geçmek üzere bulunan yayalara durarak,ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirildi.

Eflani Yaya Önceliği

Eflani Yaya Önceliği

Eflani Yaya Önceliği

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir