Eflanili Kıbrıs Gazisi Osman Varol Vefat Etti

İlçemiz Karacapınar köyünden Kıbrıs Gazisi Osman Varol (69) vefat etti. Bir süredir İstanbul’da tedavi gören Gazi Varol, geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yumdu. Gazi Varol için askeri tören düzenlendi. Karabük Esentepe Mah. Sağlık Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Varol’un naaşı Beşbinevler Gaziler Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sağlık Camiinde gerçekleştirilen törene Varol’un yakınları yanı sıra Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ile Niyazi Güneş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, kurum müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı, askerler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul üzüntüsü sosyal medya üzerinden şöyle dile getirdi;

“KIBRIS GAZİSİ OSMAN VAROLU EBEDİYETE UĞURLADIK…
İlçemiz Karacapınar köyünden Kıbrıs Gazisi Hacı Osman VAROL’ vefat etti. Cenazesi bu gün Esentepe mah. Sağlık Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra Beşbinevler Gaziler mezarlığına defnedildi. Merhum Hacı Osman VAROL ve tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, hayatta olanlara sağlık ve uzun ömür, vefat edenlere Allahtan rahmet niyaz ediyorum.

Şenol KARADENİZ, ARAMIZDAN AYRILALI 52 GÜN OLDU…

ŞEKER’A ailesinden çok değerli, muhterem kardeşim Şenol KARADENİZ’İn 52 si nedeni ile düzenlenen mevlit programına katıldık. Safranbolu Yunus Emre Camisinde bu gün öğleden sonra gerçekleşen programa sevenleri, dostları ve yakınları yoğun katılım sağladı. Bu vesile ile sevgili Şenol kardeşime bir kez daha Allahtan rahmet niyaz ediyorum.”

KIBRIS GAZİSİ OSMAN VAROL, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KIBRIS GAZİSİ OSMAN VAROL, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KIBRIS GAZİSİ OSMAN VAROL, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir